Honosné bydlení postavili za zlomek ceny. Zvenku kontejner, uvnitř elegance a moderna splňují manželům jejich nejdivočejší sny

Pokud chcete začít bydlet sami a jste mladý člověk, tak jistě víte, že jinak než do podnájmu to nejde. Jedině, že byste si chtěli vytvořit malý domeček, jako tento pár.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Bryce Langston
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Bryce Langston
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Bryce Langston
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Bryce Langston
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Bryce Langston
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Bryce Langston
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Bryce Langston
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Bryce Langston
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Bryce Langston
Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií
                   

Umíte si představit, jak je v dnešní době pro mladé lidi těžké si koupit nějakou vlastní nemovitost? Mnoho z nich to prostě vzdá a odkážou se na domy a byty v pronájmu. Jenomže ty nájmy jsou kolikrát tak vysoké, že nedostanou šanci si našetřit na něco vlastního. Mnoho lidí ale přišlo na to, že se stačí na nějakou dobu uskromnit a vytvořit si stylový mini dům. Jako Laura a Declan z Auckland na Novém Zélandu, kde vás normální koupě domu vyjde na neuvěřitelných 22 a půl miliónů. Je tedy logické, že na to šli jinou cestou.

Již při prvním pohledu vypadá elegantně

Dům je lazen do tmavých barev, které z něj ovšem rozhodně nedělají depresivní místo. Naopak to působí více moderně a stylově. I když to není na první pohled poznat, tak je vytvořen na kolečkách a s takovým domem musíte mít kde zaparkovat. Pár to vyřešil jednoduše, napsali do skupiny na Facebooku žádost, kde uvedli, že si staví mini dům a nemají s ním kde žít. Kdo by si chtěl trochu přivydělat, může jim nabídnout nějaké to parkoviště, kde by mohli žít. A tak skončili na tomto krásném a poklidném místě.

Míry domu jsou necelých devět metrů na délku (v nejdelším bodě domu) a necelé tři na šířku, což není moc, ale zároveň je to naprosto dostačující. Vysoký je čtyři metry. Důvodem železného opláštění domu není jen to, že to působí hezky, ale zároveň to byla jedna z nejlevnějších možností. Je také možno si všimnou spousty oken, které jediný hlavní účel a tím je optické rozšíření vnitřku. Čím více světla pustí dovnitř, tím větší se bude dům zdát.

Vevnitř to nevypadá o nic hůře

Pokud se chcete dostat dovnitř domu, je potřeba otevřít skleněné dveře, které jsou také speciální. Neotevírají se totiž klasicky, můžete je jakoby „složit“, čímž dosáhnete toho, že celkový průchod je daleko větší a více propojený s terasou. Velké riziko v malých domech je, že jakmile je toho uvnitř moc, mohou působit přeplácaně a neuklizeně.

To v tomto konkrétním nehrozí. Uvítá vás pohled na menší koberec a gauč, který samozřejmě není jen tak obyčejný. Je rozkládací a zároveň obsahuje úložný prostor, který je v malých domech více než důležitý. Obývák je naschvál situován tak, že z něj vidíte před dům. Je tak možné v létě pozorovat západy slunce a celkově se cítit více příjemně, jelikož jste obklopeni přírodou okolo.

Kuchyně je jedním slovem dokonalá

Bylo v ní myšleno na vše důležité. Pro Lauru bylo prioritou číslo jedna, aby měly plně funkční troubu se sporákem, což se jí také splnilo. Obstarali si myčku na nádobí, jelikož ta šetří vodu a zároveň také slouží jako odkládací prostor pro nádobí. Okna jsou udělána tak, aby se neotvírala směrem dovnitř, jelikož to by zabralo mnoho prostoru. Ladí tedy se dveřmi, také je můžete složit, čehož si můžete všimnout ve videu. Když se podíváte na prostor vedle dřezu směrem do obýváku, můžete zaregistrovat, že stůl je také složený a dá se ještě zvětšit.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Bryce Langston

To je super řešením, když se na snídani sejde více lidí a nebo chtějí Laura a Declan pracovat zároveň vedle sebe. Nahoře je krásný detail v podobě dlouhé poličky táhnoucí se přes celou kuchyň, na které leží koření všeho druhu. Za ní je zrcadlo, které opět slouží k rozšíření prostor. Když otevřete menší rohovou skříňku vedle trouby, překvapí vás chytré řešení úložného prostoru. Nemusíte se v ní totiž zdlouhavě hrabat, abyste našli, co potřebujete. Má totiž otáčivé poličky, takže vždy máte hned po ruce vše, co potřebujete.

Koupelna si zachovává normální velikosti

Jakmile se vydáte do koupelny, rozhodně vás překvapí, že nevypadá nijak minimalisticky, jak tomu u těchto druhů domů bývá. Pro pár bylo velice důležité se cítit pohodlně, a tak velikost sprchového koutu zachovali takovou, jaká by byla i v normálním domě. Záchod byl chytře situován pod výklenkem na schody, což ušetřilo místo. Prostorné zrcadlo opět zvětšuje prostor, stejně jako okna, která jsou chytře rozostřena, aby nešlo úplně vidět dovnitř.

Zároveň se zde nachází mnoho rostlin, které jsou pro domácnost a pohodu v ní velmi důležité. Pokud chcete jít nahoru, musíte projít přes schody, které také fungují jako úložný prostor, když zvednete jejich vrch. Když odbočíte rovnou doprava, nacházíte se v místnosti přímo nad koupelnou, což je pracovna. V té se nacházejí počítače a poněkud malý stůl, který je ovšem chytře vyřešen. Jakmile pod něj zaplujete nohama, nachází se pod ním díra, do které nohy jednoduše umístíte, jako byste seděli na klasické židli.

Závěrem všeho je krásná ložnice

Do té se dostanete, jakmile vyjdete do schodů a odbočíte vlevo. Projdete přes menší polo chodbičku, která je řešena zábradlím z plexiskla, což má opět záměr rozšíření prostoru. Na ložnici není vůbec vidět, díky květinám a stěně. Nachází se v ní vlastně jen velká postel, okno a samozřejmě úložný prostor v podobě skříní a podlahy, která se dá zvednout.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Bryce Langston

Pár má díky dobře umístěnému oknu možnost se probouzet do východu slunce a usínat s jeho západem. V tomto domě žijí již přes čtrnáct měsíců, což je důkazem, že vše uvnitř je funkční a dá se tak žít šťastný život. Dle jejich slov se přizpůsobili rychle a nemůžou si na nic stěžovat.

Jak byste si zařídili mini dům vy, kdybyste měli tu možnost?

Zdroj: Livingbiginatinyhouse

Galerie

Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Nela Maloňková
Autor článku

Nela Maloňková

Jsem kreativní redaktorka, která se vášnivě zabývá architekturou, designem i zahradou. S otevřeným srdcem prozkoumávám nekonečné inspirace a trendy, které tyto oblasti nabízejí. Mé bohaté zkušenosti mě vedou k přinášení svěžích a praktických nápadů do každého článku, který píši. Společně objevujeme harmonii mezi estetikou a funkčností, aby každý čtenář našel krásu ve svém životním prostoru.

Zobrazit další články