Zbavit se věčně zapáchajícího odpadkového koše lze jednoduše. Problém spolehlivě vyřeší vymačkávací gel z drogerie

Zapáchající koš může udělat na návštěvu opravdu nepěkný dojem. Pokud se s problémem potýkáte i vy, vyzkoušejte tento jednoduchý trik.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zapáchající koš je nepříjemný problém, který trápí většinu domácností. Často s ním bohužel nedokáže pomoci ani používání igelitového sáčku, který by měl zdánlivě chránit plastovou část vůči znečištění. Namísto toho se však podle instagramové stránky Pan Úklid vyplatí sáhnout po obyčejném vymačkávajícím gelu z drogerie. Ten velmi účinně polapí veškeré pachy a bakterie z vyhozených potravin a udrží koš krásně svěží po dlouhé týdny.  

Se zápachem si hravě poradí vymačkávající gel 

Vymačkávající gely najdou své využití především v koupelně, neboť jsou vyráběny za účelem osvěžení záchodové místy a vzduchu v často vlhké místnosti. Kromě toho je však také lze použít pro odstranění zápachu z koše, který v dnešních dnech trápí většinu domácností. Postup je přitom velmi jednoduchý a nezabere vám ani mnoho času. Jediné, co musíte udělat, je najít správný výrobek v nejbližší drogerii a poté najít vhodné místo na plastové části. 

Jakmile budete připraveni, stačí aplikovat vymačkávající gel pod poklop od koše (nebo pokud není zaklápěcí, tak kamkoli do jeho horní části zevnitř) a nechat působit. Tímto krokem zajistíte, že veškerý zápach zachytí přilepená hmota, která se bude držet zhruba několik týdnů. Poté, co přestane být tolik efektivní, je dle serveru HouseDigest dobré proces opakovat. Jedná se o velmi jednoduchý a levný způsob, jak lze zamezit případnému zklamání návštěvy.

Dodají vám energii a potřebné železo 

Dalším užitečným způsobem, jak se zbavit zápachu v odpadkovém koši, je použití kávového lógru nebo citronové šťávy. V tomto případě však budete potřebovat vhodnou mísu, kterou umístíte v jeho blízkosti nebo ještě lépe uvnitř. Obě tyto ingredience mají velmi silné aroma a zachycují bakterie z vyhozených potravin. Na webu adbz jsme také psali o tom, jak můžete pomocí octa odstranit zápach z koberce a dalších tkanin. 

Jak proti zápachu v domácnosti bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články