Ti, kteří nenávidí čištění trouby, si tento trik zamilují. Stačí ji natřít domácí pastou a nechat přes noc působit

Čištění trouby mnoho lidí kvůli náročnosti odkládá, čímž se usazeniny jen zhoršují. Zkuste tento jednoduchý recept na domácí přípravek na čištění. Je bezkonkurenční.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Čištění trouby nemá mnoho žen v lásce. Je to hlavně kvůli tomu, že je to pracné a usazenin se velmi těžko zbavuje. Ale ne s tímto jednoduchým trikem, který vám rozhodně pomůže. Čištění trouby nikdy nebylo jednodušší a především levnější. A co je nejlepší, tento trik vás ušetří zranění a bolesti. Tak co, vyzkoušíte ho?

Co budete potřebovat

Na přípravu tohoto čisticího přípravku toho nebudete potřebovat moc. Ostatně, ono to tak bývá, že z těch nejjednodušších věcí vznikají věci nejlepší. K přípravě tohoto prostředku budete tedy potřebovat:

  • Prášek do pečiva
  • Voda
  • Ocet
  • Houba nebo hadr

Ze všeho nejdůležitější je, abyste nechali vaši troubu úplně vychladnout. Poté už si můžete začít připravovat domácí směs na čištění. Jednoduše si smíchejte prášek do pečiva s octem a vodou tak, aby vám vznikla hmota podobná pastě. Poté tuto pastu rozetřete po celém vnitřku trouby. Pokud ji máte opravdu hodně špinavou, použijte raději gumové rukavice. Nelekněte se, když pasta bude mít hnědou barvu, je to normální.

iZdroj fotografie: Depositphotos

A je skoro hotovo

Nyní tuto pastu nechte v troubě působit přes noc. Poté vezměte vlhký hadřík a otřete její vnitřek. Musíte to ale dělat velmi důkladně. Nakonec ještě jednou vystříkejte troubu octem a hadříkem ji vytřete do dokonalé čistoty. Jakmile je vnitřek vyčištěný, otřete také rošty a vložte je zpět dovnitř. A je to. Vaše trouba je nyní dokonale čistá, aniž by to stálo moc námahy.

Jakým způsobem čistíte troubu vy?

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články