Trouba se dá vyčistit pomocí tablety do myčky: Připečená špína se rozpustí a pak ji stačí setřít hadrem

Mastná zapečená trouba je velký problém. Umýt ji efektivně je skutečně náročné a úmorné. Naštěstí existuje vychytávka, která vám ušetří spoustu práce.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokrmy připravované v troubě jsou oblíbené, navíc není pečení vůbec pracné. Postačí, když dáte požadované suroviny na plech, a jídlo se samo peče. Zbude vám více času na úklid nebo na starost o děti. Bohužel například pečené maso v troubě prská. Na plechu a vevnitř trouby se objeví nečistoty, které je nutné bleskurychle odstranit. Pokud byste to zavčasu neudělali, tak by se zbytky a mastnota zapekly.

Trouba bude zase jako nová

Zapečený tuk v troubě je nepříjemná záležitost, a proto se většina lidí pečeným pokrmům vyhýbá. Jakmile se dozvíte o tomto triku, nebudete se pečení masa v troubě obávat. Máte-li doma myčku na nádobí, můžete se radovat. K vychytávce budete potřebovat jen gelové tablety do myčky. Kapsle si poradí nejen se zapečeninami, ale také mastnotou. Po použití bude trouba zářit čistotou a leskem.

Postup je snadný a nenáročný

Ne ve všech domácnostech se nachází myčka na nádobí. To vám však nebrání v tom, abyste si pořídili tablety do myčky. Bez nich totiž tento fígl neuskutečníte. Nemáte-li po ruce tablety do myčky, běžte si je rychle koupit. Sami uvidíte, že práce s nimi je efektivní a celý proces bude probíhat dokonale.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tablety do myčky jsou zázrak

Jako první si předehřejte troubu na 100 stupňů Celsia a do jejího středu umístěte plech nebo pánev na pečení. Do připraveného hrnce vložte tabletu do myčky a přelijte vroucí vodou. Plech ponechte v uzavřené troubě asi po dobu 2 hodin, poté se tableta roztaví a rozpustí okolní zapečeniny. Po uplynutí doby pánev vyjměte a otřete ji hadříkem. Spáleniny půjdou krásně dolů.

Nečistoty se doslova vypaří

Gelová kapsle do myčky se rozpouští ve vroucí vodě a čisticí látky se odpařují. Díky tomu se mastnota rozpouští a tuk se změkčuje. Dokonce budete mít jistotu, že se spotřebič ani miska s tabletou neponičí. Tento trik je prověřený nejnáročnějšími uživateli a funguje jedna báseň. Navíc se jedná o cenově přijatelnou metodu čištění.

Jak čistíte mastnotu v troubě vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články