Nádherný dřevěný skvost zapadá do krajiny | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Moderní dřevěná chaloupka zasazená do přírody dává majitelům svobodu a luxus. Přes svou velikost nabízí vše potřebné

Moderní dřevěná chaloupka zasazená do přírody dává majitelům svobodu a luxus. Přes svou velikost nabízí vše potřebné

Neobyčejné bydlení v souznění s přírodou není dnes již nic neobvyklého. Obzvlášť pokud se jedná o chatu, měla by ctít své okolí. Tato to splňuje.

kabina kameny
Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures

Lidé si rádi jezdí o víkendu odpočinout do přírody od ruchů velkoměst. Skvělé je, pokud však nemyslí jen na sebe, ale také právě na přírodu, na kterou se obrací. Prohlédněte si nádherně architektonicky navrženou chatu v Twizelu na Novém Zélandu, která úžasně respektuje své okolí, a přitom dává svým majitelům vše, co si od moderní chaty k odpočinku žádají.

Nádherný a čistý design

Tato chata je naprosto úžasným designovým kouskem. Nápadný exteriér každého na první pohled okouzlí, a přesto neruší okolní krajinu. Dům je postavený celý ze dřeva a v jeho okolí jsou nádherně uspořádané kameny, které tvoří jakousi nikde nekončící zahrádku. Ta totiž není ohraničena žádným plotem, ale splývá s okolními travinami. Dům však není zajímavý jen zvenku, impozantní je pochopitelně také jeho interiér, který zahřeje na duši.

kabina bok
Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures

Majitel domu společně s architektem zvolili velkolepá okna, která na jednu stranu skvěle rámují venkovní prostředí a na stranu druhou pouští přírodu a denní světlo také do interiéru, který je milý, útulný a respektující. V domě najdete jednu velkou místnost, která slouží zároveň jako kuchyně, jídelní kout a obývací prostor s malými kamínky. Zařízení je minimalistické, ale přesto velice útulné. Najdete tu sedačku, křesílko i podnožky.

Ložnice je zvlášť a přitom otevřená

Prostor pro spaní je částečně oddělený od ostatní obytné plochy. Ačkoli je však postel oddělená, jde o dělení spíše optické. Nejsou tu totiž žádné dveře, které by opravdu oddělili prostor společenský od ložnice. V tomto prostoru najdete jen drobné police a zajímavě řešené věšáky a uprostřed pochopitelně postel. Ostatně více není na chalupě třeba. Z okna ložnice je nádherný výhled ven. Po probuzení se tak můžete kochat panenskou přírodou.

Koupelna je tu opravdu velkolepá. V nádherném designovém prostoru najdete velké zrcadlo a umyvadlo. Nechybí pochopitelně prostorný sprchový kout, který je přístupný také rovnou z terasy. Sprchovat se můžete s výhledem ven. V případě potřeby soukromí stačí jen zatáhnout závěs. Majitel této chaty si skvostný prostor nenechává jen sám pro sebe. Stal se totiž hostitelem Airbnb a umožnil tak sdílet svůj víkendový dům s ostatními.

Chtěli byste strávit víkend v tomto domě?

Zdroj: Livingbiginatinyhouse