Na bydlení ušetřil maximum: Udělal si dům ze starého povozu pro koně a má všechno, co potřebuje

Obytné vozy už nejsou tak levným luxusem, jako tomu bývalo kdysi. Přesto jim však mnozí stále dávají přednost před robustním pohodlím plachtového stanu.

i Zdroj fotografie: S vědomím Fred Cote
i Zdroj fotografie: S vědomím Fred Cote
i Zdroj fotografie: S vědomím Fred Cote
i Zdroj fotografie: S vědomím Fred Cote
i Zdroj fotografie: S vědomím Fred Cote
i Zdroj fotografie: S vědomím Fred Cote
i Zdroj fotografie: S vědomím Fred Cote
i Zdroj fotografie: S vědomím Fred Cote
Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
                   

Pravděpodobně jste již i vy viděli rodiny, které používaly obytné přívěsy, když jste jezdili kempovat do přírody. Tento velký vůz má opravdu mnoho výhod, ovšem pokud na jeho koupi nemáte dostatek peněz, budete muset zůstat bohužel u používání obyčejných stanů. Přesně to byl případ tohoto muže, který se však rozhodl, že si i přes nedostatek prostředků splní svůj sen a sestaví si vlastní obytný přívěs. Namísto však toho, aby si ho zakoupil ve speciálním obchodě, jej sestavil ze starého přívěsu pro koně.

Ekologické bydlení

Každý určitě ví, že přívěsy pro koně se používají pouze k jediné věci, a to samozřejmě k přepravě koní – tedy až do chvíli, kdy některé kreativní myslitele napadne, aby je přestavěli v krásný obytný vůz. Přesně to byl plán jednoho muže, který celý život toužil potom, aby si konečně takové zázemí mohl dovolit. To, co mnozí považují za harampádí, se proto rozhodl vzít k sobě domu a splnit si svůj sen. Přívěs se mu povedlo postavit ze starého přívěsu pro koně. 

iZdroj fotografie: S vědomím Fred Cote

Vzhledem k tomu, že se stále více lidí přiklání k ekologickému způsobu života, stává se život v přívěsu normou – někteří je využívají k víkendovým výletům, jiní si z nich zase dělají své skutečné domovy. Jedná se o skvělé řešení zejména pro jedince, kteří mají omezený rozpočet a chtějí bydlet ve svém. Přívěsy jsou totiž velmi cenově dostupné a jejich údržba je finančně nenáročná.  

Přívěs pro koně ze 70. let.

Fred Cote je obyvatel Britské Kolumbie v Kanadě, který si koupil přívěs pro koně ze 70. let, aby ho přeměnil na svůj vlastní domov. Ačkoliv věděl, že dokončení jeho projektu bude trvat velmi dlouhou, rozhodl se pokračovat a zkusit to. Jakmile se však pustil do práce, všiml si, že je povoz v naprosto žalostném stavu. Jeho boky byly zrezivělé, barva zcela opotřebovaná a prostě to vypadalo, jakoby se měl každou chvíli rozpadnout. To však Freda nijak neodradilo, a tak se rychle pustil do práce. 

iZdroj fotografie: S vědomím Fred Cote

Vnitřek přívěsu kompletně odstranil, pak zarámoval a také přidal izolaci do stěn, aby mu uvnitř nebyla během chladných nocí zima. Po nekonečných hodinách práce se pak mladému muži podařilo zhotovit své nádherné dílo. Starý, polorozpadlý přívěs pro koně ze 70. let tak byl najednou přeměněn v krásný, kanárkově žlutý obytný vůz, který disponuje naprosto vším, co člověk potřebuje k životu. 

Opravdu krásný interiér 

Vnitřek Fredova přívěsu je doplněn březovým obložením, které mu dodává naprosto elegantní styl. Zvenku jej pak přemaloval čerstvým nátěrem kanárkově žluté barvy, aby mu dodal jasný a poutavý vzhled. V interiéru najdete také malou kuchyňku, která je doplněna ohřívačem vody a jídelním koutem s lavicemi.

Pokud budete navíc pořádně hledat, najdete také skrytou toaletu, která se nachází pod lavicí. Jídelní část lze poté přeměnit na prostor pro spaní – stačí sklopit lavici a stane se z ní manželská postel. Fredův přívěs je ideálním bydlením pro každý víkendový výlet, ovšem jak se rozhodl on sám, nyní je to jeho nové útočiště. 

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie

Jak dlouho byste na takovém místě vydrželi bydlet vy?

Zdroj: HomeMaking
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články