Manželé vybudovali uprostřed lesa geniální dům, který svou krásou uhrane oči každého. Rodině poskytuje luxus milionové vily

Zvláště pokud bydlíte ve velkoměstě, tak jste určitě někdy pocítili chuť se odstěhovat někam do přírody a na vše zapomenout. Tento dům je v tomto ohledu jako splněný sen.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Callaway Camp
                   

Krásná příroda, všude okolo jen les, rostliny a vysněný klid. Zní to jako idylické okolí pro dvoutýdenní dovolenou na vyčištění hlavy, ještě ideálnější je to ale pro bydlení. Na menším prostoru se zde totiž rozkládá krásný domeček, který sice velikostně není nijak obří, ale i tak je útulný a vlastně je jeho výhodou i to, že do okolní přírody moc nezasahuje.

Nenápadně stojí mezi stromy a zapadá do atmosféry

Jmenuje se Callaway Camp a byl postaven manžely z Gruzie. Plocha, na které stojí, měří 100 m² a mnoho turistů, kteří mají šanci se dostat do jeho okolí, si jej s radostí chodí prohlížet. Není se čemu divit, vydává ze sebe klidnou a mírumilovnou atmosféru, která k sobě ostatní jen přitahuje. I přesto, že by se někomu mohl zdát malý, se do něj vešlo celkem dost věcí.

Má tři ložnice, obývací pokoj, jídelnu, několik koupelen a dvě terasy. Představa si na takové terase vychutnávat ranní kávu či čaj musí vhánět touhu do každého. Jen vy, váš šálek teplého nápoje a zvuky přírody z okolí. Pro majitele tedy musí být dozajista vysněným domovem. Navíc je udělán tak, že zapadá do svého okolí, ale zároveň není moc odlišný od běžných domů, které můžete vídat i ve městech.

Životní prostředí rozhodně nijak neohrožuje

Některým lidem se při představě domu uprostřed přírody ježí chlupy na zádech. Není se čemu divit, bylo by velmi neohleduplné si v netknutém prostředí postavit velký moderní domov, který by své okolí narušoval a plašil místní živočichy. Toho se ale u tohoto domu nemusí nikdo bát, jelikož je udělán tak, aby byl k životnímu prostředí co nejšetrnější. Je dokonce certifikován značkou šetrnosti, je energeticky úsporný a nízko údržbový.

Jednoduše řečeno, splňuje vše co je potřeba k tomu, aby mohl v nedotčené přírodě existovat bez zbytečných škod. Jakmile do něj vstoupíte, můžete jako první spatřit krásný obývací pokoj, ve kterém by chtěl večery trávit každý. Ten je propojen s malou kuchyňkou, která je tvořena ručně vyrobenými doplňky a nábytkem. Vše je sladěno do dřevěných tónů, což na přirozenosti obydlí dodává.

Přirozenost a splynutí s přírodou nade vše

Majitelé se opravdu snažili, aby zbytečně nevybočovali a jednoduše splynuli se svým okolím. V ložnici jsou krásné a světlé dřevěné stěny a jednoduchá zařízení nutná k běžnému životu. Nevidíte tu žádnou přeplácanost, majitelé to neměli zapotřebí.

Z ložnice je rovnou vstup do soukromé koupelny, což je výhoda zejména v noci, kdy nemusí rušit ostatní obyvatele domu. Ta je maličká a tvořena ze stejného dřeva, jako je ložnice. Nepůsobí tmavě či stísněně a najdete v ní vše, co potřebujete. Skoro všechno vybavení, jak si můžete všimnout, je z přírodních a šetrných materiálů.

Každá část vypadá jinak, ale dohromady tvoří krásný celek

Další ložnice je sice o něco tmavší, ale rozhodně jí to na kráse neubírá. Je naopak více elegantnější a působí také romantičtěji a vyspěleji. V té první se vám bude s radostí vstávat, v této budete s radostí spíše ulehat. Místnost je zařízena v osobitém a originálním duchu, přesto není nic zbytečně přehnané.

Hlavní koupelna je vybavena vanou a přes malý prostor by se v ní umyli i namakaní chlapi. Majitelé totiž měli schopnost z malých věcí udělat velké. Vana vypadá, že je opravdu titěrná, ale ve skutečnosti má na délku více než jeden a půl metru. Vše je završeno překrásnou terasou, která je ideálním místem pro jakýkoliv den a jakékoliv počasí. Je totiž řádně zateplená s výhledem ven.

Zdroj: Arch Daily

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články