Tupé struhadlo bude za 1 minutu ostré jako břitva: Stačí použít brusný papír a vodu

Díky tomuto jednoduchému triku bude vaše tupé struhadlo za 1 minutu opět jako nové. Stačí kousek brusného papíru a voda a budete moci strouhat všemožné potraviny jako dřív.

struhadlo i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Častým používáním se každé struhadlo dříve nebo později ztupí. Abyste nemuseli neustále utrácet za nové nádobí a marně hledat odolnější kousky, vyzkoušejte raději tento geniální trik. Stačí vám pár pomůcek a jeho tupé hrany budou ostré jako břitvy. Za minutu máte hotovo a za pár korun prodloužíte životnost tohoto oblíbeného kusu nádobí.

Jak poznat, že je struhadlo tupé

Pokud se pustíte do strouhání sýru, zeleniny a ovoce na ostrém struhadle, přinese vám to zcela rozdílné výsledky než v případě nástroje tupého. Zatímco ostré struhadlo vám dá během chvilky dlouhé a úzké kousky dané potraviny, na tupém struhadle je tato práce daleko namáhavější a pracnější. Nejen že vám zabere více času, ale sýr se často pod tlakem drolí a zelenina nikdy nebude tak dlouhá a tenká.

Co budete k broušení struhadla potřebovat

Nemusíte hledat specialisty, kteří vám tupé nástroje opět nabrousí, tuto práci velmi snadno zvládnete sami doma. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je staré struhadlo, kousek brusného papíru a trochu vody. S trochou práce a vašeho času budete mít brzy funkční kuchyňský nástroj nachystaný k přípravě libovolného teplého nebo studeného pokrmu.

Kuchyňské struhadlo detail iZdroj fotografie: Pxhere

Jak nabrousit struhadlo

Abyste struhadlo opět nabrousili, stačí kousek brusného papíru namočit vodou a několikrát jím hrany struhadla přejet. Toto byste měli provádět alespoň minutu, pokud chcete dosáhnout těch nejlepších výsledků. Následně je potřeba struhadlo omýt vodou a čisticím přípravkem, abyste odstranili veškeré nečistoty, špony a kousky brusného papíru, které by v něm mohly zůstat.

Jak jednoduše a rychle nabrousit nože na mlýnek na maso: Stačí kousek brusného papíru a trocha šikovnosti

Jak předejít ztupení struhadla

Někteří tvrdí, že kvalitní ocel není snadné tak rychle ztupit, a vybírají si zpravidla dražší a odolnější pomůcky do své kuchyně. Důležitou roli však hraje péče, kterou svému nádobí pravidelně dopřáváte. Všem kovům obecně nedělá dobře vlhko a příliš horká voda. Ať už myjete struhadlo, nebo čepele nožů, voda by měla být spíše vlažná a po umytí byste nádobí měli co nejdříve usušit.

Jak brousíte tupé struhadlo vy?

Zdroj: ThorsFork
Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články