Zbavte svůj byt negativních energií v 7 krocích | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Špatná energie v domě vám hází klacky pod nohy. Ve kterých věcech se ukrývá a jak prostor efektivně vyčistit?

Špatná energie v domě vám hází klacky pod nohy. Ve kterých věcech se ukrývá a jak prostor efektivně vyčistit?

Očištění bytu od negativních energií neznamená jenom prostý úklid. Je to něco víc. Zbavíte se všeho, co vás svazuje a způsobuje vaši špatnou náladu a stres.

citron sul
Zdroj fotografie: Depositphotos

Hmota neexistuje. Jen energie. Když se podíváte hlouběji na atomy z fyzikálního hlediska, zjistíte, že neobsahují téměř žádné částice, které by byly opravdu hmotné. Všechno kolem nás jsou pouhé vibrace. Je to ale pouhá iluze. Ve skutečnosti na naše okolí působí každá myšlenka, která se zrodí v hlavě a pokud jí dáme průchod v podobě slov a činů, nabije svou energií i své okolí. A tak vzniká i energetický nepořádek.

Ukliďte svůj domov fyzicky i energeticky

Všechno, co děláme, jak mluvíme, jakým způsobem jednáme s ostatními i sami se sebou vytváří v našem okolí energetické naladění. To ostatně vysvětluje, proč se v některých domech cítíme dobře a je nám do zpěvu, zatímco jinde se cítíme jakoby ubití a skleslí. Z fyzického hlediska pohled není vidět rozdíl. Z hlediska emocionálního a energetického tu ovšem rozdíly jsou, a to velmi zásadní a hlavně patrné. Čím méně jsme si této složky vědomi, tím více a intenzivněji na nás působí

smutek deprese osamelost
Zdroj fotografie: Pixabay
Plni negativní energie se cítíme skleslí, nesví, osamělí a nemilovaní.

Jednoduše řečeno, pokud jste dlouhodobě ve stresu, byli jste nemocní, rozešli jste se s partnerem nebo jste se s ním jen pohádali, to vše nasycuje prostor negativitou a špatnými emocemi. Ty se šíří jako mor, a když se jich nahromadí příliš, snadno zkazí náladu i tomu největšímu optimistovi.

Jak poznat, že je třeba vyčistit prostor?

  • Máte špatnou náladu či den blbec (negativní energie tyto pocity přiživuje a někdy i spouští)
  • Často jste ve stresu a máte sklon ke zkratkovitému jednání (nedostatek pozitivní energie se přenáší do vnímání vašeho života a situací, které vidíte jako skrze černé brýle)
  • Pokud se chystáte k velké životní změně, jako je nová práce, nový partner či příchod dětí či nových mazlíčků do domácnosti (vyčištění starého a zatuchlého vytváří prostor pro nové energie toho, co přicházejí do vašeho života)
  • Cítíte, že váš život uvízl na mrtvém bodě (nic se vám nedaří a vlastně se vám ani do ničeho nechce, máte pocit, že nic nemá cenu a podléháte nihilismu)
stres neporadek neuspech
Zdroj fotografie: Pixabay
Když je v domě špatná energie, nic se vám nedaří, nic nejde od ruky a všechno se kazí.

Dobrá, vyčistím energii. Ale jak?

Pokud už jste poznali, že váš byt či dům potřebuje nový a svěží energetický vítr, přichází na řadu další otázka: Jak se takové energie čistí? K tomu vám přinášíme postup v 7 krocích, které vám s tím pomohou.

1. Zbavte se nepotřebných věcí

Mezi chaosem energetický soulad nevypěstujete. Zbavte se všeho, co nepotřebujete a toho, co vám přináší negativní pocity. Můžou to být třeba upomínky na bývalé partnery, kousek nábytku, který se vám nelíbí nebo dekorace, které ve vás vyvolávají smíšené pocity. Prodejte to, darujte či vyhoďte, ale zbavte se toho.

2. Vymeťte negativní energie pryč

Nyní utřete prach, vytřete podlahu a vysajte koberce. Během těchto prací si představujte, jak spolu s nečistotami vyklepáváte a smýváte i negativní energie všeho druhu. Všechno špatné, co pochází od druhých lidí i od vás samotných. Představujte si také bílé světlo, které se rozlévá všude, kde jste právě uklidili. Bílé světlo, které vytlačuje temnotu a přináší volný prostor pro vše nové.

zametat uklizet koste
Zdroj fotografie: Pixabay
Vymeťte všechno staré, vyčpělé a zatuchlé, abyste udělali prostor pro vše nové.

3. Otřete povrchy citrónovou šťávou a solí

Citronová šťáva je perfektní rozpouštědlo, stejně jako sůl, a proto zvládne tato kombinace vyčistit i zatuhlé skvrny od inkoustu na psacím stole nebo od tuku na kuchyňské lince. Otřete jí každou poličku, židli i stůl a postupujte přitom po směru hodinových ručiček. Vůně citrónu navíc vyvolává pocit čistoty, svěžesti a dobré nálady. A ta je k odstranění negativity klíčová.

Sůl přimíchejte jednak do vody s citrónem, kterou budete čistit povrchy. Jednak vytvořte tenkou linku před prahem každých vchodových dveří a nejlépe posypejte trochou soli celý obvod bytu, domu nebo pozemku. Přes solnou hranici nemůžou zlí duchové ani jiné negativní bytosti (a navíc ani mravenci).

citron sul miska
Zdroj fotografie: Pixabay
Citron a sůl je mocná kombinace, která vyčistí všechny nečistoty a odežene i zlé duchy.

4. Vykuřte prostor kadidlem či bylinami

Kouř byl odedávna používán pro očišťování prostoru i věci od špatných energií. Zapalte vonnou tyčinku, kadidlo nebo vykuřovací bylinný svazek a projděte s ním celý byt. Vžeňte kouř do všech koutů a zákoutí, za nábytek i do sklepa. Perfektní se k tomuto účelu hodí také dřevo zvané Palo Santo, což je vonná dřevina pocházející z Jižní Ameriky a dá se běžně koupit za přiměřenou cenu i ve větších baleních ve formě vhodné k vykuřování.

5. Vybubnujte zlé duchy

Kromě kouře je tradičním způsobem čištění prostoru také zvuk. Obvykle se používá bubnování, pokud ale nemáte bubínek, můžete zvonit na zvonek či prostě jenom tleskat. Opět projděte celý byt. Začněte u vchodových dveří a pohybujte se ve směru hodinových ručiček a přitom bubnujte, cinkejte či tleskejte, dokud nedorazíte zpátky do místa, odkud jste vyšli. Na vchodové dveře pak můžete umístit svazek rolniček či zvonků, které zazvoní pokaždé, když někdo vstoupí dovnitř. Tím se zabrání negativitě vstoupit do domu s příchozím.

zvonkohra domov harmonie 1
Zdroj fotografie: Pixabay
Zvonky na zápraží nebo na vchodových dveřích odeženou všechny zlé energie pryč.

6. Umístěte po domě očistné krystaly

Tradičně se schopnost čištění negativních energií přisuzuje krystalům černého turmalínu nebo hematitu. Pořiďte si několik těchto kamenů a rozmístěte je na významná místa ve svém bytě. Nejenže je krásně ozdobí a budou tak přinášet radost a dobrý pocit, ale zároveň budou zachycovat temné energie uvnitř sebe a nepustí je ven.

polodrahokamy miska dekorace e1639139493910
Zdroj fotografie: Pxhere
Drahokamy v bytě šíří pozitivní energii a krásno. Vystavte si nějaké třeba do malé misky.

7. Stanovte si nový záměr pro svůj byt

Konečnou fází a završením celého očistného rituálu je zaměření nových energií. Tuto fázi můžete přeskočit, nicméně pokud ji uděláte, významně tím přispějete k tomu, že se vám bude lépe dařit v tom, oč usilujete. Můžete říci třeba: „Ať je odteď tento dům plný soustředění a produktivity.“ Anebo: „Uvolňuji teď energii mého bývalého partnera (řekněte jméno) a znovu zde pocítím klid a svobodu.“ Vyslovte svůj záměr nahlas, čímž uvedete změny do pohybu.

Máte s odstraňováním negativní energie zkušenosti? Jaké?

Zdroj: MindBodyGreen