Unikátní průhledné sukulenty zvládne pěstovat i naprostý lenoch. Vypadají jako křišťálové šperky a jsou absolutně nenáročné

Pokojové rostliny mohou změnit estetiku celého bytu a proměnit fádní prostor bez života v něco jiného, jako je tropický ráj nebo bohémská zahrada.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud získáte jeden konkrétní sukulent, můžete svůj pokoj dokonce proměnit v mimozemskou krajinu. Haworthia cooperi je surrealisticky vyhlížející sukulent známý svými vlastnostmi. Rostlina pochází z východního Kapska v Jižní Africe. Skládá se ze shluků modrozelených listů, které tvoří růžicovitý tvar, a tím přispívají k její jedinečnosti.

Sukulent má na listech okna

Tato rostlina je jedinečná tím, že má na okrajích listů okna, která umožňují průchod světla pro fotosyntézu. U některých odrůd může být celá špička listu průhledná. Pěstovat tento sukulent není vůbec složité. Ostatně stejně jako je tomu u jiných sukulentů. Pokud máte doma například aloe vera, pak je starost o tuto rostlinu velmi podobná. Haworthias můžete koupit buď jako semeno, nebo jako vzrostlou rostlinu. A kam ji umístit?

iZdroj fotografie: Pixabay

Ve svém přirozeném prostředí miluje Haworthias růst ve stínu stromu nebo keře. Tudíž i doma vyžaduje po většinu dne stín. Na okně a slunečním záření je vhodné ho nechat maximálně čtyři hodiny denně. Pokud je příliš vystavený slunci, jeho listy zežloutnou nebo zblednou. Pamatujte si, že tento sukulent má rád sice jasné světlo, ale nikdy ne přímé sluneční záření. Pozor tedy zejména na letní polední sluníčko.

Rostlinu zalévejte hlavně v sezóně

Během letní sezóny rostlinu velkoryse sprchujte tak, aby půda stihla před dalším zaléváním vyschnout. Během zimy ji stačí zalévat jen jednou za měsíc. Jako u většiny dalších sukulentů se po zalévání vždy ujistěte, že nestojí ve vodě. To by totiž mohlo způsobit poškození kořenů a rostlina by vám pochopitelně mohla zahynout. Obecně vlastně u této rostliny platí pravidlo, že čím méně péče jí budete věnovat, tím lépe.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud vás Haworthia cooperi zaujala, možná vás také bude zajímat, že celý rod této rostliny má více než sto padesát druhů a variant. Jsou to vždy rostliny kompaktního vzrůstu s dužnatými listy. Ty většinou tvoří růžice bez kmínku a v dospělosti nejsou větší než dvacet centimetrů. Nejčastěji pěstovaný je druh Haworthia fasciata. Pokud vás tedy tyto sukulenty zaujaly, můžete rozšířit svoji sbírku hned o několik poddruhů této rostliny.

Zdroj: ApartmentTherapy

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články