Šéf Zdeněk Pohlreich prozradil, jak správně připravit šťavnaté maso všeho druhu. Bude se vám rozpadat na jazyku

Mistr a šéf Zdeněk Pohlreich vám poradí, jak správně brazírovat maso, a také vám dá svůj recept na rychle připravenou roštěnou omáčku z papiňáku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Brazírování je neskutečně lehký způsob, jak z poraženého zvířete využít opravdu každý kousek masa. A když budete postupovat správně, nebudete muset mít pocit studu z toho, že nějaké zvíře zemřelo. Jednoduše prudce osmahnete maso a poté ho necháte se pomalu dusit ve vlastní šťávě. Sice to chce trošku kuchařského umu, ale při správném postupu to však zvládnete i ve vlastní kuchyni.

Jak na přípravu roštěné

Ve své kuchyni se Zdeněk Pohlreich rozhodl, že ukáže recept na přípravu švédské roštěné v tlakovém hrnci. Říká totiž, že ve svém věku nemá času nazbyt, takže si postup vaření trošku urychlí. Plátky hovězího masa po krajích nařízněte, aby se při přípravě nezkroutily. Pořádně je osolte a opepřete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejlepší je sádlo

Rozpalte si pánev a na ní kousek sádla. Cibuli si oloupejte a nakrájejte nadrobno – čím jemněji, tím lépe, a to kvůli barvě omáčky. Sádlo je mnohem vhodnější než olej, má totiž lepší chuť. Výsledná omáčka je tak chuťově výraznější. Připravené kousky masa osmahněte na sádle. Přidejte slaninu, otočte maso a dodejte cibulku. Až maso bude orestované, dejte ho bokem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Může se stát, že se vám cibulka a slanina trošku přichytnou. Nic se neděje, jen je trošku podlijte vodou, díky čemuž se omáčka krásně zbarví. Teď už můžete obsah pánve přesunout do papiňáku a nechte dusit přibližně čtvrt hodiny. Mezitím si připravte rýži jako přílohu a z papiňáku odpusťte páru. Na dochucení omáčky se skvěle hodí hořčice, smetana a půlka citronu. Poté již můžete servírovat. Dobrou chuť.

Zdroj: iDnes

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články