Geniální trik, jak se zbavit žehlení jednou provždy | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Prádlo se „vyžehlí“ samo, pokud aplikujete převratný objev. Nic k tomu nepotřebujete, jen pozměňte způsob sušení

Prádlo se „vyžehlí“ samo, pokud aplikujete převratný objev. Nic k tomu nepotřebujete, jen pozměňte způsob sušení

Většina lidí nenávidí žehlení. A nepomůže tomu ani nejmodernější žehlička a televize u žehlicího prkna. Teď se ale můžete této otravné činnosti nadobro zbavit.

vyhozena zehlicka
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Nežehlit znamená nestarat se o domácnost. Tuto podivnou rovnici máme zažitou od maminek a babiček už od nepaměti. Ve skutečnosti však tato činnost nebavila nikdy nikoho. Každý, kdo se někdy stal správcem domácího šatníku, někdy přemýšlel, jak se této povinnosti zbavit. Ve skutečnosti je to mnohem snazší, než se zdá. Jistě, košile je stále lepší před nošením přežehlit. U ostatního prádla tato nutnost ale odpadá díky velice prostému triku.

Objev díky náhodě

Při praní prádla už mám zažitou svou vlastní rutinu. Vyprat, mokré prádlo vyskládat do velkého koše, pověsit na šňůru, vyžehlit, vložit do skříně. Jednoho dne mi ale během této činnosti zazvonil telefon a sled prací přerušil. Nakonec mi prádlo v koši zůstalo půl hodiny bez hnutí. Když jsem ho pak věšela na šňůru, nestačila jsem se divit. Bylo jako právě vyžehlené. V mém životě díky tomu došlo k zásadnímu obratu: žehlení jsem nadobro vypustila.

slozene pradlo
Zdroj fotografie: Depositphotos

Poté, co jsem sundala zapomenuté prádlo ze šňůry, putovalo rovnou do prádelníku. Žádné složitosti, jen nečekaná spousta ušetřeného času. Na běžné prádlo už používám jenom ruční napařovač a žehličku už téměř nepotřebuji. Takže ještě jednou, v čem že je ten dokonalý trik?

Povlečení, ubrusy a ručníky se vyžehlí samy

Poté, co vyndáte prádlo z pračky, úhledně ho poskládejte na dno prostorného koše tak, aby nebylo zmačkané a nevytvářelo nadbytečné záhyby. Poskládejte prádlo na sebe a nechte ho půl hodiny stát. Vlastní vahou se mokré prádlo uhladí do roviny.

Když po půlhodině trochu proschne, stačí ho jen pověsit na šňůru, aby uschlo. Snažte se dodržet sklady, které jste na prádle vytvořili při jeho ukládání do koše. Díky tomu bude prádlo jako vyžehlené a vy nebudete muset trávit dlouhé a nudné hodiny nad žehlicím prknem. Pokud poté prádlo uspořádáte do polic tak, že ho srolujete do roliček, výsledek bude dokonalý.

Jaké vychytávky v žehlení používáte vy?

Zdroj: TheSpruce