Za špatnou náladou v domě stojí konkrétní věci. Urychleně je vyhoďte, než způsobí neštěstí

Očistěte svůj domov od starých, negativních energií a ciťte se doma opět příjemně. Vybrali jsme několik zaručených a běžně používaných metod.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Možná to znáte – vejdete k někomu do domů a necítíte se tam vůbec dobře. Máte svíravý pocit na hrudi, v hlavě podivné myšlenky, pocity zoufalství až deprese. To vše vymizí, jakmile vyjdete ven. To jste se nejspíš právě setkali s domem či bytem, kde zůstala zachycená negativní energie. Umývat si ruce a tělo každý den nám přijde normální. Ale i duchovní svět potřebuje občas očistit. 

Kouzelná hra barev a tvarů pomůže očistit domov

Podle Feng Shui pravidel je důležité, mít doma co nejméně ostrých úhlů, a co nejvíce se snažit prostor zaoblit a zjemnit. Používání kruhových a oblých tvarů přivádí pozitivní energii, zatímco ty ostré podporují negativní ve smyslu nějakého ohrožení. Pokud věc nemůžete přímo odstranit nebo  zakulatit, můžete využít nějakou záclonu, závěs nebo květinu s kulatými listy. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Žlutá barva rovněž přivádí do domu pozitivní energii. Můžete nechat své zdi vymalovat na světle žlutou barvu, která je vám příjemná a jistě pocítíte znatelný rozdíl. Zvonkohry a zvonečky všeho druhu nebo tibetské mísy dokáží svým libozvučným tónem také prostor zharmonizovat a očistit. Zvonkohru je vhodné umístit k oknu, ke vstupním dveřím nebo na terasu či balkón, kde se občas sama větrem rozezní. 

Přírodní poklady k očistě od negativních energií

Očistu prostoru můžete provést i pomerančovým olejem. Dejte jej pár kapek do vody a ukliďte s ním domov. Uvolňující vůně negativní energii pomáhá rozpouštět. Nejen oleje, ale i rostliny, jako například bílá šalvěj pomůže očistě prostoru. Svazek šalvěje zapalte, následně sfoukněte a jejím kouřem projděte pomalu celý byt. Během procházení bytu se šalvějí myslete na účel jejího zapálení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Také krystaly jsou známé pro svou očistnou moc. Největší sílu mají neopracované krystaly a jejich geody. Umístěte ke vchodu ametystovou nebo křišťálovou geodu a nevkročí vám do bytu nikdo, kdo by měl jen trochu zlé úmysly. Tyto kameny se také dají použít k odbourání takzvaných geopatogenních zón. Ke stejnému účelu slouží také orgonity, což jsou malé pyramidy z pryskyřice a krystalů. 

Zdroj: House Beautiful

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články