Přinášejí rychlou smrt, nemoc a osamělost: Tyto stromy u domu nesázejte, pokud si nechcete šlapat po štěstí

Existují druhy stromů, které do obydlí a života přinesou klid a harmonii. Stejně tak další, které v blízkosti svého domova nesázejte za žádnou cenu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Asi neexistuje dům, na jehož pozemku by nestál aspoň jeden strom. Když už nic, jde v letních vedrech o vítaný stín a trochu chladu. Lidové pověry ovšem od některých druhů jasně odrazují a naši předkové dlouho věřili v jejich negativní vlivy. V některých případech to dává celkem smysl, jiné kombinace by vás asi nenapadly. Který listnáč nebo jehličnan tedy vítat s nadšením a kterou dřevinu nechat raději v lese?

Které stromy nemají na zahradě domu co dělat?

  • Duby jsou energeticky velmi silné a jde o starý symbol dlouhověkosti. Záleží ovšem na kondici domácího. Pokud je totiž majitel domu ve špatném stavu, dub se zachová „trochu“ zákeřně a vysaje z něj poslední zbytky vitality.
  • Vrba. Ne nadarmo se jí říká smuteční. Když se octne blízko obydlí, uroní za lidi mnoho slz. Celkově jde o strom s negativní aurou a majiteli domu přinese akorát smrt. Stejně tak se vyvarujte zasazení při narození dítěte, jinak bude po celý život nešťastné.
  • Bříza je dle více pramenů pravděpodobným sídlem zlých duchů. V blízkosti obydlí je pro ženy rizikem nemocí pohlavních orgánů, případně i neplodnosti. Toužíte-li po tomto stromu, zasaďte ho za plot. V takovém případě se totiž stane naopak štítem proti všem zlým silám. Z praktického hlediska si ovšem dejte pozor. Bříza odebírá ze země všechnu vlhkost a cokoli kolem ní nemá šanci na přežití.
  • Severoamerický strom aspen je také nositelem negativních vibrací. V jeho blízkosti budou obyvatelé domu pociťovat stálou únavu a celkovou apatii.
  • Jilm si zasaďte jen tehdy, jste-li skutečně na vrcholu sil. V takovém případě vás tento strom ještě posílí a o své energetické rezervy se ochotně podělí. Pro zbabělé a nejisté muže je však jeho blízkost kontraproduktivní. Neměly by se kolem něj pohybovat také svobodné ženy, bude jim vysávat energii.

Přínos sázení jehličnatých stromů

V blízkosti mnoha rodinných domů najdete často smrky, které provází hned dvě pověry. Podle jedné z nich odebírá smrk energii a také vyhání muže z domu. Druhá pověst tvrdí, že tento strom je ochrana před domácími hádkami. Energii vysává jen v létě, v zimě je svému okolí jejím zdrojem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Proč nesadit u domu túji?

Túje se u nás ujala jako tzv. defenzivní dřevina – populární druh živého plotu, který chrání před hlukem, sluncem i prachem. V blízkosti domu ovšem nedovolí uvnitř žijící dívce, aby se vdala. Vůně stromu ovšem odhání zlé duchy, zároveň však skrze ni existuje šance na přilákání lupiče, který vás okrade až na kost. Prakticky má dřevina silný kořenový systém, což může narušit základy domu. Proto opravdu není dobrá výsadba hned vedle stavby.

Co takový javor a domácnost?

Tyto krásné stromy jsou čističi negativní energie a mezi členy rodiny bude díky nim mnohem méně hádek. Přináší dlouhověkost, materiální prospěch a lásku. Přibude-li vám do zahrady, bude v domě klidný a pokojný život.

Jaké stromy máte na zahradě?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články