Vyžeňte z domova negativní energii. Určete jakou chcete mít náladu a zapalte patřičnou bylinu

Deset rituálů s posvátnými, uctívanými bylina a dřevinami, které vám pomůžou zbavit domov negativních energií. A uvedou vaši mysl do harmonie a stavu naprostého klidu.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Místa s pozitivní energií jsou ta, která rádi navštěvujete a kde se cítíte dobře. Oproti tomu, pokud má místo energii zablokovanou nebo negativní, můžete se tam cítit málo kreativní, unavení, frustrovaní a celkově vysílení. Proto je důležité se takové nežádoucí energie hlavně doma zbavit. Pomocí snadných rituálů vám to zabere jen chvilku a budete se doma cítit jako nikdy předtím.

1. Spalte Yerba Santa a zahojte si zlomené srdíčko

Tradičně se tato bylina Yerba Santa pálila, protože má moc hojit zlomená srdce. Podporuje totiž lásku, starostlivost a přátelství. Během hoření se z vás vytratí všechen hněv, zatrpklost či až nenávist. Bylina je taky vhodná, pokud se chcete naučit sebelásce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

2. Pálení cedru pro zbavení se negativní energie po starých věcech

Pálení cedru je skvělý způsob, jak odstranit negativní vibrace a vzduch od nich vyčistit. Cedr se hodí pálit, když vyhodíte staré věci (například oblečení), na které máte špatné vzpomínky. Cedr tuto negativní energii krásně uvolní a nahradí ji tou pozitivní.

3. Pálení rozmarýnu vám pomůže začít znovu

Rozmarýn má široké využití a to nejen jako koření. Tato rostlina vám při jejím pálení zajistí nový začátek a navíc zvýší kreativní myšlení. Pomůže vám rozbít špatné návyky a vystoupit ze zajetých kolejí, to vám dovolí poznat to nové a zatím neznámé.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4. Po pálení pelyňku už žádná noc nebude bezesná

Pelyněk podpoří fantazii, představivost a víru ve splnění vašich snů. Jeho účinky jsou jednoduše magické. Probudí ve vás totiž dobrodružného ducha a umožní vám se prostřednictvím snů dostat úplně kamkoli. Takže bezesné noci již nikdy nebudou problémem.

5. Pro uvolnění a větší pohodlí spalte jalovec

Kouř z pálení jalovce vás doma krásně uvolní a budete se potom cítit mnohem pohodlněji. Dodává vám životní sílu a krásně provoní celý byt nebo i dům. Také ve vás vyvolá jakýsi pocit útěchy a komfortu. Jeho vůně vám dovolí si odpočinout.

iZdroj fotografie: Depositphotos

6. Čištění pomocí pryskyřice a kadidla

Pryskyřice je z ostatních zmiňovaných bylin na zapálení nejtěžší. Opravdu to není úplně jednoduché, budete k tomu potřebovat žhavý uhlík, na který ji položíte. Kadidlo a myrha byly už v minulosti používány v očistných rituálech. Navíc se vždycky mělo zato, že kouř z kadidla modlitby přinese až k bohu. A že myrha uvolní vaši mysl a pomůže s rovnováhou energií v těle.

7. Pálením tibetského klášterního kadidla ke klidné a vyrovnané mysli

Tento zvláštní druh kadidla se extrahuje z třiceti osmi himálajských bylin. Kouř z jeho hoření je považován za hloubkově očistný pro vaše okolí. Je využíváno při meditacích, kdy se člověk potřebuje dostat do klidného a vyrovnaného stavu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

8. Dokonce i šamany využívaná kůra ze stromu Palo Santo

Kůra stromu Palo Santo je tím pravým zázrakem. Tento strom pochází z pobřežních oblastí Jižní Ameriky. Již místními šamany byla jeho kůra využívána v rituálech pro odstranění negativní energie. Její výhodou je, že dlouho hoří a proto vydrží i její dřevitá bohatá vůně.

9. Santalové dřevo naplní vzduch pozitivní energií

Silná aromatická vůně tohoto dřeva nádherně naplní vzduch pozitivní energií a její mystičnost zklidní vaši mysl. Místnost, kde bude santalové dřevo páleno, se zbaví negativní energie a chaosu, co by dup.

iZdroj fotografie: Depositphotos

10. Jestli pálení není pro vás, vyzkoušejte solné lampy

Pokud neradi pálíte bylinky nebo vonné tyčinky, pak je toto ta správná volba. Jsou ideální pro domácnosti a kanceláře, když nemáte čas hlídat nějaké hoření. Nejen krásně voní, nýbrž jsou také překrásnou dekorací. Vyvolají ve vás pocit dokonalé harmonie.

Zdroj: Mindbodygreen

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články