Vyčistěte filtr digestoře a bude sát jako nová. Za pár minut máte hotovo
adbz.cz » Hobby » Digestoř bude díky čistému filtru sát jako nová. Pomůže jedlá soda a kartáč

Digestoř bude díky čistému filtru sát jako nová. Pomůže jedlá soda a kartáč

Čištění mastného filtru digestoře není nic příjemného. Pokud ale použijete jedlou sodu a kartáč, půjde to raz dva.

filtr digestro cisteni
Zdroj fotografie: Depositphotos

Domácí práce neberou nikdy konce, alespoň takový je můj dojem. Když už skončíte s podlahami, prádlem, vařením a úklidem koupelny a kuchyně, můžete se směle vrhnout na nový kolotoč povinností nebo trochu změnit směr a vyčistit sedačku, okna či vyměnit ložní prádlo. Pak jsou ale činnosti, kterým se jen málokdo věnuje s pravidelností. Jednou z nich je pak čištění filtru digestoře v kuchyni.

Věnujte pozornost všem částem

Nesprávně nebo nepravidelně čištěná digestoř může způsobit nemalé potíže. Jednou z nich je fakt, že přestane táhnout, a ztratí tak na své primární funkci. Také se tak nepříjemný zápach dostane do vaší kuchyně a ostatních místností. A toho se zbavuje jen stěží. Bojovat s ním můžete přírodními způsoby, jako je například miska s hřebíčkem či namletou kávou, jak jsme na webu adbz psali, nebo digestoř můžete jednoduše vyčistit.

V prvé řadě je nutné věnovat se mřížce, která je viditelná, ale také má funkci filtru. Ulpívá na ní velké množství mastných usazenin. Ta by se měla čistit alespoň jednou za měsíc, uvádí web Dům&Zahrada. Je vhodné ji umýt šetrným saponátem a jemným hadříkem, aby se nepoškodila ochranná vrstva. „Nejlepší je použít mikrovláknovou utěrku,“ radí pan Aleš H. z Chomutova.

Filtr se vyplatí čistit

Rozhodně nejvíce mastnoty a nečistot zachytává jemný filtr, který se skrývá za mřížkou. I ten je vhodné čistit a jednou za čas jej také vyměnit za nový, jelikož časem ztrácí na funkčnosti, radí web iReceptář. Vyjměte jej a napusťte si dřez horkou vodou. Čím bude teplejší, tím lépe. Přidejte jedlou sodu a rovněž běžný saponát na mytí nádobí. Dobrou alternativou k sodě je také prášek do pečiva, jak web adbz již informoval. Filtry ponořte do lázně po dobu asi 10 minut.

Kovová digestoř
Zdroj fotografie: Alfred Lee / Creative Commons / CC BY-NC-ND
Čištění filtrů je snadno, pomůže jedlá soda

Následně jemným kartáčem vyčistěte filtr. Použít můžete ještě trochu saponátu na nádobí, je-li to nutné. Až jste s výsledkem spokojeni, opláchněte filtr čistou vodou a dokonale usušte předtím, než jej vrátíte na místo.