Žena ušetří 58 000 Kč každý měsíc tím, že se přestěhovala. Udělejte to také a velké peníze máte v kapse i vy

Odvážná žena se i se svým synem rozhodla pro razantní změnu. Díky tomu každý den zažívají dobrodružství a navíc šetří nemalé peníze.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Netradiční způsoby bydlení jsou pro mnoho lidí stále lákavější a díky dostupnějšímu přísunu informací a zkušeností, také snadněji realizovatelné. Často pak stačí stanovit si priority, vytyčit konkrétní cíle a sebrat veškerou odvahu začít svůj život od základu měnit. Jako v případě svobodné matky, která se podle webu NYPost rozhodla opustit drahý byt a přestěhovala se do stanu uprostřed přírody.

Začalo to jako letní experiment

Zpočátku měla v plánu ve stanovém bydlení zůstat jen po dobu 90 dní. Chtěla si tak se svým synem a dvěma psy užít léta co nejvíce. V průběhu roku se o syna totiž ve střídavé péči dělí s jeho otcem. Stanování se jí však zalíbilo natolik, že v něm zůstala celoročně. Díky tomu dokázala ušetřit nemalé peníze a získat klid, který ve svém životě tak zoufale postrádala. Podobně byl na tom muž z dřívějšího příspěvku na adbz.

Základem je kvalitní vybavení

Aby bylo celoroční stanování vůbec možné, musíte nejprve pořídit opravdu kvalitní a prostorný stan se silnými plachtami. Ty musí odolat všem povětrnostním podmínkám i vrstvám sněhu. Nechybí ani kvalitní postel, teplé přikrývky a spousta koberečků, které dotváří útulnou a příjemnou atmosféru. Ve svém stanovém obydlí tak mají se synem všechen potřebný komfort a zázemí pro pohodlný život. 

stanování iZdroj fotografie: Freepik
Život ve stanu jí přinesl mnoho výhod. Kromě většího klidu se jí daří i ušetřit velké peníze

Podobné dobrodružství přitom láká stále více lidí, jak potvrzuje i naše čtenářka Dominika V. z Domažlic: „Život v bytě je pro nás dost malý a nudný. Zvažujeme proto pořízení malého domku uprostřed přírody, kde si budeme moct pěstovat vlastní plodiny a učit děti soužití s okolní přírodou. Navíc nás láká ten klid a svoboda.“

Náklady na bydlení jsou minimální

Zatímco v městském bytě se jí neustále hromadily účty za nájem, elektřinu, vodu a další služby, po přestěhování starosti rázem odpadly. Se stanovým bydlením tak platí jen minimální výdaje, a to za pronájem pozemku, pravidelnou dodávku pitné vody využívané k hygieně i vaření, palivové dřevo a lahev s propanem na zimní vytápění. S vlastním generátorem na elektřinu jí tak ve stanu vůbec nic nechybí.

Práci taxikářky vyměnila za ruční práce

Stresující a náročnou práci taxikářky nadšeně opustila a místo toho začala podle informací na webu Mirror prodávat vlastní háčkované výrobky. Díky tomu vede soběstačný život, který jí umožňuje ušetřit velké peníze. Podobně jako mladý pár, který si vlastnoručně postavil soběstačný domek, z přechozího článku na adbz, i tato žena začíná s realizací chatky, která by její dočasné stanové bydlení nahradila a povýšila život v přírodě na vyšší úroveň. Takové bydlení bych si klidně uměla představit, i když někdy to musí být opravdu náročné.

Jak by se líbilo bydlet celoročně ve stanu uprostřed přírody vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články