Jak přirozeně zmírnit línání u psů: Stačí dodržet pár pravidel a mazlíček po sobě nenechá ani chloupek

Línání psů je nepříjemný problém, se kterým se potýká téměř každý druhý páníček. Pokud trápí i vás, vyzkoušejte tyto jednoduché kroky pro jeho zmírnění.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho majitelů psů se neustále potýká s jedním a tím samým problémem – línáním. Přestože se totiž jedná o přirozený proces, během kterého tělo mazlíčka nahrazuje starou srst novou, všechny ty uvolněné chlupy mohou nepěkně zaneřádit vaši domácnost a oblečení. Abyste se proto vyvarovali nepříjemnostem, níže jsme pro vás sepsali 7 jednoduchých způsobů, jak přirozeně zmírnit línání u psů. Stačí dodržovat několik zásad a váš pes za sebou již nikdy nezanechá žádné chlupy.

1) Často svého psa kartáčujte 

Čím častěji budete svého psa kartáčovat, tím více chlupů odstraníte – což také znamená, že zabráníte nadměrnému línání. Zejména pak během podzimu byste měli čtyřnohého přítele kartáčovat alespoň dvakrát týdně (pokud máte čas, tak klidně i častěji). Pokud má však váš pes dvojitou srst, což je například běžné u sibiřských husky, shetlandských ovčáků apod., raději si pořiďte pečovatelský nástroj, který je určen speciálně k odstraňování línajících chlupů. 

2) Koupejte svého psa více

Skvělým způsobem, jak zbavit svého psa přebytečných chlupů, je jeho časté koupání – silně línající psy je pak třeba koupat až dvakrát měsíčně speciálním šamponem a kondicionérem. Před koupelí však mazlíčka důkladně vykartáčujte a odstraňte z něj co nejvíce chlupů (zejména pokud má jeho srst tendenci se zacuchávat).

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Vždy svého mazlíčka vyfénujte

Jakmile svého psa vykoupete, měli byste jej vždy osušit ručníkem a poté jeho srst vysušit teplým (ale ne horkým) vzduchem pomocí fénu. Jakmile pak bude sušší, můžete se ještě pokusit odstranit kartáčem chlupy, které se uvolnily během fénování. Nezapomínejte svého čtyřnohého mazlíčka kartáčovat od kůže směrem ven, aby se vám podařilo zachytit co nejvíce chlupů. V kartáčování a sušení pak pokračujte, dokud pes nebude zcela vysušen.

4) Po vysušení psa opět vykartáčujte

Poté, co svého psa zcela vysušíte, byste jej měli ještě jednou důkladně vykartáčovat. V této fázi procesu z něj totiž vypadne mnohem více chlupů. Je proto velmi důležité, abyste tyto chlupy odstranili co nejdříve, protože pokud tak neučiníte, najdete je na koberci nebo na pohovce.

5) Zvažte ostříhání svého psa

Pokud žijete v teplém podnebí nebo máte minimálně horké léto a váš pes má hustou, nadýchanou srst, která často líná, zvažte, zda by jej nebylo lepší ostříhat. Stačí jej vzít k profesionálnímu kadeřníkovi, který se o něj dokonale postará. Kromě toho zkrácením srsti svého mazlíčka snížíte také množství chlupů, které z něj běžně vypadávají.

iZdroj fotografie: Depositphotos

6) Vyzkoušejte doplňky stravy

Línání svého psa můžete omezit pomocí speciálních doplňků stravy bohatých na omega-3 mastné kyseliny. Ty můžete zakoupit zejména u veterináře, který vám pomůže vybrat ty nejvhodnější přímo pro vašeho mazlíčka, nebo v obyčejných obchodech pro domácí zvířata (raději se ale prvně ujistěte u specialisty). Tyto kyseliny nejenže snižují línání, ale mohou také přispívat ke zdravé kůži.

7) Nešetřete na krmivu

Posledním skvělým způsobem, jak snížit línání u psa, je dopřát mu dobrou a kvalitní výživu. Rozhodně proto na této základní položce nešetřete a dopřejte svému mazlíčkovi to nejlepší, co můžete – prémiové značky používají kvalitnější suroviny, což znamená mnohem lepší živiny pro psa. Dbejte také na to, abyste kupovali výrobky, u kterých je jako první složka uvedena živočišná bílkovina, například kuřecí, krůtí nebo hovězí. 

Jak proti línání svého psa bojujete vy?

Zdroj: CowBoyMagic
Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články