Dokonale vyčištěný dřez za pár minut: Přírodní vyzkoušené metody, které fungují ještě o kousek lépe než agresivní chemie

Díky těmto jednoduchým trikům se vám podaří vyčistit váš dřez během několika minut. Jsou totiž rychlé a také extrémně účinné.

Sypání soli do dřezu i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kuchyňský dřez je třeba čistit opravdu často, protože jinak z něj vychází velmi nepříjemné zápachy. A tato činnost nepatří k těm nejoblíbenějším, protože se může stát, že to bude trvat opravdu dlouho, a stejně to nakonec budete muset během několika dní opakovat. Ale ne s těmito triky. Ty jsou totiž tak jednoduché a také rychlé, že už pro vás čištění dřezu nebude žádný problém. Rozhodně je vyzkoušejte.

Speciální chemikálie

Pokud jste se rozhodli pro nějakou chemikálii, tak počítejte s tím, že to bude mít své klady i zápory. Její použití je samozřejmě jednodušší, protože vy sami víceméně nemusíte dělat vůbec nic, ale pokud je ucpání odpadu silné, je obvykle méně účinné. No a to v případě velmi agresivních chemikálií není pro odpadní potrubí dlouhodobě správné.

Proto, když už se rozhodnete pro nějakou agresivní chemikálii, doporučuje se nechat puštěnou tekoucí teplou vodu při působení přípravku, aby se důkladně odstranily všechny zbytky. To zabrání tomu, aby se vaše potrubí ucpalo ještě více, než bylo. Při používání jakékoliv chemikálie ale postupujte opravdu opatrně.

Domácí triky

Možná patříte k lidem, kteří místo používání chemikálií raději začnou přemýšlet nad nějakou domácí alternativou, která by byla stejně účinná, ale přírodnější. A ano, samozřejmě, že takové možnosti existují, ale záleží především na tom, jak moc je odpad ucpaný. Nejdoporučovanější možností je přidat do potrubí jedlou sodu a ocet, nechat působit a poté zalít velkým množstvím horké vody.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Někteří budou chtít místo jedlé sody použít sůl, což rovněž není vůbec špatné. V každém případě tyto metody fungují lépe pro čištění, než pro odstranění ucpání, pokud již k němu došlo. Také jsou účinné při prevenci hromadění zbytků jídla a při odstraňování nepříjemných pachů. Takže se někdy opravdu vyplatí použít nějaké domácí alternativy.

Zabránění ucpání

Asi moc dobře víte o tom, že úplně nejlepší bude, když se ucpanému odpadu úplně vyhnete. Ale jak to udělat? Zabraňte tomu, aby se potraviny dostaly do potrubí tím, že nádobí dobře vyprázdníte před jeho vložením do dřezu. Například při mytí ovoce dejte pozor na to, aby části nebo zbytky nesklouzly do odpadu. Naštěstí existuje například silikonové sítko, které právě tomuto problému zabraňuje.

Zdroj: DecoracionTrendencias

Jak čistíte dřez vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články