Z jakého důvodu byste měli nalévat olej do dřezu | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Nalijte slunečnicový olej do odpadu umyvadla a dřezu. Málokdo ví o jeho skryté využitelnosti, ale dokáže zázraky

Nalijte slunečnicový olej do odpadu umyvadla a dřezu. Málokdo ví o jeho skryté využitelnosti, ale dokáže zázraky

Nemusíte pro vyčištění odpadu kupovat drahé chemické přípravky, které jsou nejen zapáchající, ale také opravdu nebezpečné.

odtok drez
Zdroj fotografie: Depositphotos

S odtoky ve vaně, sprchovém koutě, dřezu nebo umyvadle mohou být docela velké potíže. Od nepříjemného zápachu, který z trubek vychází, po jejich ucpání například vlasy nebo jinými nečistotami. Vše se naštěstí dá rychle opravit a dokonce k tomu nemusíte používat ani žádné nebezpečné chemikálie. Na vše vám totiž postačí obyčejný olej.

Odpady vcelku rychle vysychají

Pokud se chystáte například na dovolenou a víte, že u vás doma nebude za tu dobu vůbec nikdo, pak bude tento tip přímo pro vás. Je totiž třeba postarat se o odtok, aby nestrádal a nevysychal po dobu vaší nepřítomnosti. Když odtokem delší dobu neproteče žádná voda, může se dostat na povrch právě ten nepříjemný zápach, ale také mohou začít chátrat trubky.

drez odpad
Zdroj fotografie: Depositphotos

Budete potřebovat jen obyčejné ingredience

Zápach můžete řešit velice jednoduchými způsoby, ke kterým nebudete potřebovat ani žádné chemikálie. Vše budete mít určitě doma. Pro vyčištění odpadu si tak připravte:

  • jedlou sodu
  • sůl
  • olej
slunecnice olej z ni
Zdroj fotografie: Depositphotos

Olej je největší záchrana, když jde o zabránění vysychání odtoků a zároveň nepropustí žádné pachy. Rostlinný olej tak do odpadu nalijte těsně před vaším odjezdem. Nezapomeňte na vanu, sprchový kout nebo dřez v kuchyni.

Nejlepší je slunečnicový olej

Díky použití oleje vytvoříte takový film, který zabrání vysychání vody v odtocích. Také vlastně utvoří zátku, díky které do místnosti neprojde vůbec žádný pach. Můžete použít jakýkoliv olej, ale nejpopulárnější je slunečnicový. Podobný účinek má také horká voda se solí a jedlou sodou. To se ale doporučuje používat spíše u ucpaných trubek.

cisteni drezu
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jakým způsobem čistíte odpad a trubky vy?

Zdroj: The Spruce