Na dovolenou se vyplatí přibalit kolíček na prádlo. Umístěním pod zubní kartáček se lze vyhnout bakteriím

Cestování je o prázdninách prakticky nevyhnutelné, ale ne vždy se člověk ocitne v ideálních hygienických podmínkách. Tehdy přijde ke slovu kolíček na prádlo.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Dovolené mají být odpočinkem, mnoho lidí se s nimi však nakonec stresuje skoro stejně, jako když jdou do práce. Asi by měla existovat nějaká dovolená od dovolené, podobně jako víkend na oddech od víkendu. První starostí je totiž samotné balení. Ačkoli existují informace o kvalitě a vybavenosti cílové destinace, balíme věci pro jistotu. Každý má své vlastní potřeby a stav ubytování se může lišit od toho, co bylo uvedeno v materiálech. Málokoho by asi napadlo, jak užitečný může být obyčejný kolíček na prádlo.

Trik se zubním kartáčkem a kolíčkem

Pokud nemíříte zrovna do pětihvězdičkového hotelu nebo podobných podmínek, nelze navíc nikdy predikovat čistotu. Samozřejmě pokojské nebo další personál místo připravují. Kvalita procesu však není vždy zaručena a dá se tak narazit na znečištěné povrchy, které zde zanechal předchozí obyvatel. V mnoha případech to nemusí vadit. Jiná věc je, když se taková potíž týká hygieny v koupelně. A právě tady přichází ke slovu snadný trik se zubním kartáčkem a kolíčkem.

iZdroj fotografie: Pixabay

Koupelna je totiž v každém případě při běžném použití plná bakterií. I když ji personál hotelu pečlivě vyčistí, během dalšího provozu se tam „breberky“ opět objeví. Velmi kriticky ohroženou pomůckou je pak kartáček na zuby, který při nepoužívání obvykle někde leží. Po čištění ho jednoduše zajistěte kolíčkem na prádlo tak, že pod hlavici se štětinkami přicvaknete kolíček a poté jej využijete jako stojánek. Nejdůležitější část se štětinkami tak zůstane ve vzduchu a vyhne se kontaktu s potenciálně nečistým povrchem.

Kolíček pomůže i se zubní pastou

S koupelnou souvisí ještě jeden kolíčkový „hack“. Jde totiž o vynikající pojistku úplného vymačkání pasty na tuby nebo krému v tubě. Pořádně je stisknout není problém. Potíž je v tom, že po odložení se obsah rád vrací do rohů a vzdálenějších míst. Dříve existovaly kolíčky s drážkou podobné těm na plechovkách s rybičkami. Jakmile ale dostanete z tuby část pasty, není nic jednoduššího než prázdný srolovaný prostor zajistit právě kolíčkem.

Korky od vína se doma hodí. Dokáží zachránit spálené jídlo i prodloužit čerstvost ovoce

Kolíček a ušní reflexologie

Při změně denního režimu nebo v novém prostředí se často hlásí různé bolesti. Migrény, zažívání nebo cokoli dalšího. Překvapivě i s tímto může pomoci kolíček, jedná se o tzv. ušní reflexologii. Pomocí stlačení konkrétních bodů na uchu si za chvíli ulevíte od zdroje bolesti. Můžete si pomoct i prsty, kolíček je však praktičtější metoda. Horní část ucha je spojena se zády a rameny. Oblast blíže zvukovodu má na starosti vnitřní orgány. Pokud bolesti přetrvají, vyhledejte lékaře.

iZdroj fotografie: Pixabay

Bod mírně pod horní částí boltce pomáhá proti ztuhlosti kloubů, nepomůže vám ale s chronickými bolestmi. Čtvrtý bod, který je asi v polovině ušního boltce, zabírá na záněty dutin, rýmu a nachlazení. To všechno se může na dovolené přihodit velmi snadno, hlavně při změnách počasí. Pátý bod těsně nad lalůčkem ovlivní vaše trávení. Trápí-li vás něco takového pravidelně, může připnutí kolíčku fungovat i jako prevence.

Jaké neobvyklé využití kolíčku vás napadá?

Zdroj: BlikKruzs
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články