Čajový sáček promění WC, umyvadlo i dřez v zářivě čisté jako nové, bez bakterií i virů. Neotřelý fígl je hitem internetu

Čaj pije téměř každý. Někdo má raději černý, někdo zelený a jiný ovocný. Málokdo však po vylouhování čajovou směs dále používá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někdo upřednostňuje sypané čaje, jiný pečené a další v sáčcích. Na tom v podstatě nezáleží. Každý zbytek čaje se dá perfektně využít ještě předtím, než ho vyhodíte mezi odpadky nebo na kompot. Jde totiž o skvělý čistič koupelen a toalet. Hodit se může také na údržbu kuchyňského dřezu. Chemické látky, které čaj obsahuje totiž rozpouští usazeniny z vody i z moči.

Než čaj vyhodíte, použijte ho

Sáčky by měly být vlhké a jeden vám pravděpodobně stačit nebude. Nicméně pokud máte doma několik vylouhovaných sáčků, vložte je do mísy, umyvadla nebo dřezu asi na 20 minut. Poté povrch jen setřete houbou a opláchněte vodou. Usazeniny by měly být rozpuštěné. Důležité je používat sáčky alespoň s příměsí černého čaje. Dbejte však na dobu působení. Po delší době by mohla keramika začít černat, a to přece nechcete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud se nepodaří hned napoprvé usazeniny rozpustit, nezoufejte. Tento jednoduchý postup můžete opakovat několikrát dokola, dokud nebudete s výsledkem zcela spokojení. Možná si myslíte, že na takové čištění nemáte čas a raději koupíte chemické prostředky, které působí hned. Ano, je to také možnost, ale myslete na to, že chemické prostředky obsahují kyseliny, které jsou agresivní k naší pokožce i k okolnímu prostředí. Zkuste tedy raději používat čajové sáčky preventivně.

Přemýšlíte, jestli se to vyplatí

Za zkoušku rozhodně nic nedáte. Pochopitelně můžete dál pokračovat v používání chemických přípravků, které mimo jiné vysávají také vaší peněženku a nic dobrého nepřinesou vám, když dýcháte jejich výpary ani vašemu vybavení domácnosti. Můžete však jen vyzkoušet, jak se chovají čajové sáčky, které tak jako tak do domácnosti kupujete, abyste z nich vytvořili horký nápoj.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Až si uvaříte černý čaj a budete mít v ruce sáček, třeba si vzpomenete, že je možné ho ještě před vhozením do koše ještě jednou využít jako skvělý přírodní čistič, který vás vlastně nic nestojí. Nebojte se to alespoň jednou vyzkoušet. Během dvaceti minut, kdy budou látky z černého čaje působit na usazeniny na vaší toaletě nebo v umyvadle si můžete vychutnat například právě uvařený čaj a až poté se dát do úklidu.

Jaké triky na čištění máte vy?

Zdroj: Better Homes & Gardens

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články