Vysavač zachrání každou situaci: Dají se s ním odstranit stopy po nábytku na koberci i najít ztracené šperky

Vysavač je užitečný spotřebič, který má ve své domácnosti pravděpodobně každý. Ne všichni však vědí, že dokáže skvěle pomoci najít šperky nebo vyčistit pračku.

Červený vysavač i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pokud máte doma vysavač, pravděpodobně víte, o jak užitečný spotřebič se jedná. Jde o skvělého pomocníka při zbavování podlah nečistot, odstraníte s ním nahromaděný prach a také chlupy po domácích mazlíčcích. Existují však i další způsoby, jak jej můžete využít pro svůj prospěch, a to například co se týče odstranění stop po nábytku, nebo dokonce k nalezení šperků, které se vám ztratily v domácnosti. Stačí jej pro daný úkol správně připravit a budete překvapeni, jak skvěle vám dokáže pomoci. 

Odstranění stop po nábytku 

Vysavač je jedním z nejchytřejších vynálezů do domácnosti a většina lidí by si v dnešní době těžko dokázala představit život bez něj – lze jej využít jak při generálním úklidu místností, tak i rychlém odstranění prachu a nečistot kdekoliv po bytě (a to zejména na těžko dostupných místech). Pomoci vám však dokáže i v případě, kdy odsunete stůl nebo židli od koberce a zůstanou na něm stopy po nožičkách nábytku. V takovém případě stačí zploštělá vlákna otřít kostkou ledu a poté je pomocí vysavače uhladit. Již po pár minutách nebude vidět žádná stopa. 

Jak účinně dostat dlouhé vlasy a chlupy z koberce? Záchranná metoda pro vysavač ušetří hodiny úklidu

Čištění pračky 

Žmolky z oblečení, drobné nečistoty či zvířecí chlupy, které se zachytávají v bubnu pračky, mohou vést po chvíli k ucpání přístroje. Pokud se tedy chcete vyhnout problémům a kompletně jej očistit, stačí si připravit vysavač a nasadit na něj kartáč s jemnějšími štětinami doporučený na čalounění – poté odpojte pračku ze zásuvky a veškeré žmolky z bubnu vysajte (je dobré ho nejprve důkladně vysušit). Tímto způsobem navíc zajistíte, že vaše oblečení bude vždy voňavé a dobře se vypere. 

Ztracené náušnice a voňavý byt 

Pokud se vám doma ztratily náušnice nebo jiné drobné šperky, můžete si opět pomoci tímto užitečný přístrojem. Na trubici stačí připevnit pomocí vhodné gumičky kus punčochy a poté s ní přejet přes koberec a další místa, kde by se ztracené drobnosti mohly nacházet. Jakmile proces dokončíte, budou zachycené v látce a vy si je budete moci snadno vzít. Během běžného vysávání domácnosti můžete také zkusit vložit do prachového sáčku pár perliček aviváže – tímto způsobem dokonale provoníte svůj domov.

Vysávání koberce v domácnosti
iZdroj fotografie: Depositphotos

Další triky s vysavačem 

Vysavač je užitečný spotřebič pro úklid domácnosti a existuje několik triků, které vám mohou usnadnit jeho používání a zlepšit výsledky úklidu:

  1. Pravidelně měňte nebo čistěte filtr vysavače. Tímto způsobem zlepšíte výkon přístroje a budete schopni zachytit více prachu a alergenů.
  2. Pravidelně kontrolujte kartáčovou hlavu vysavače a v případě potřeby z ní odstraňte vlasy a nitě, které se na ní zachytily.
  3. Pokud máte na koberci nebo jiných látkových předmětech skvrny, zkuste je před vysáváním ošetřit směsí s octem a vodou nebo speciálním čisticím prostředkem pro koberce.
  4. Pokud máte alergie, nezapomínejte pravidelně vysávat matrace, abyste odstranili roztoče a další alergeny.
  5. Pro vysávání spár a mezer používejte úzkou sací trubici nebo jiné speciální nástavce. 
  6. Pravidelně kontrolujte a čistěte hadice, trubice a další části vysavače, abyste zajistili jeho dlouhou životnost a optimální výkon.

Jak často vysáváte svou domácnost vy?

Zdroj: BlikkRúzs
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články