Vysavač zachrání každou situaci: Jednoduché triky do domácnosti
adbz.cz » Hobby » Vysavač zachrání každou situaci: Dají se s ním odstranit stopy po nábytku na koberci i najít ztracené šperky

Vysavač zachrání každou situaci: Dají se s ním odstranit stopy po nábytku na koberci i najít ztracené šperky

Vysavač je užitečný spotřebič, který má ve své domácnosti pravděpodobně každý. Ne všichni však vědí, že dokáže skvěle pomoci najít šperky nebo vyčistit pračku.

Červený vysavač
Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud máte doma vysavač, pravděpodobně víte, o jak užitečný spotřebič se jedná. Jde o skvělého pomocníka při zbavování podlah nečistot, odstraníte s ním nahromaděný prach a také chlupy po domácích mazlíčcích. Existují však i další způsoby, jak jej můžete využít pro svůj prospěch, a to například co se týče odstranění stop po nábytku, nebo dokonce k nalezení šperků, které se vám ztratily v domácnosti. Stačí jej pro daný úkol správně připravit a budete překvapeni, jak skvěle vám dokáže pomoci. 

Odstranění stop po nábytku 

Vysavač je jedním z nejchytřejších vynálezů do domácnosti a většina lidí by si v dnešní době těžko dokázala představit život bez něj – lze jej využít jak při generálním úklidu místností, tak i rychlém odstranění prachu a nečistot kdekoliv po bytě (a to zejména na těžko dostupných místech). Pomoci vám však dokáže i v případě, kdy odsunete stůl nebo židli od koberce a zůstanou na něm stopy po nožičkách nábytku. V takovém případě stačí zploštělá vlákna otřít kostkou ledu a poté je pomocí vysavače uhladit. Již po pár minutách nebude vidět žádná stopa. 

Čištění pračky 

Žmolky z oblečení, drobné nečistoty či zvířecí chlupy, které se zachytávají v bubnu pračky, mohou vést po chvíli k ucpání přístroje. Pokud se tedy chcete vyhnout problémům a kompletně jej očistit, stačí si připravit vysavač a nasadit na něj kartáč s jemnějšími štětinami doporučený na čalounění – poté odpojte pračku ze zásuvky a veškeré žmolky z bubnu vysajte (je dobré ho nejprve důkladně vysušit). Tímto způsobem navíc zajistíte, že vaše oblečení bude vždy voňavé a dobře se vypere. 

Ztracené náušnice a voňavý byt 

Pokud se vám doma ztratily náušnice nebo jiné drobné šperky, můžete si opět pomoci tímto užitečný přístrojem. Na trubici stačí připevnit pomocí vhodné gumičky kus punčochy a poté s ní přejet přes koberec a další místa, kde by se ztracené drobnosti mohly nacházet. Jakmile proces dokončíte, budou zachycené v látce a vy si je budete moci snadno vzít. Během běžného vysávání domácnosti můžete také zkusit vložit do prachového sáčku pár perliček aviváže – tímto způsobem dokonale provoníte svůj domov.

Vysávání koberce v domácnosti
Zdroj fotografie: Depositphotos

Další triky s vysavačem 

Vysavač je užitečný spotřebič pro úklid domácnosti a existuje několik triků, které vám mohou usnadnit jeho používání a zlepšit výsledky úklidu:

  1. Pravidelně měňte nebo čistěte filtr vysavače. Tímto způsobem zlepšíte výkon přístroje a budete schopni zachytit více prachu a alergenů.
  2. Pravidelně kontrolujte kartáčovou hlavu vysavače a v případě potřeby z ní odstraňte vlasy a nitě, které se na ní zachytily.
  3. Pokud máte na koberci nebo jiných látkových předmětech skvrny, zkuste je před vysáváním ošetřit směsí s octem a vodou nebo speciálním čisticím prostředkem pro koberce.
  4. Pokud máte alergie, nezapomínejte pravidelně vysávat matrace, abyste odstranili roztoče a další alergeny.
  5. Pro vysávání spár a mezer používejte úzkou sací trubici nebo jiné speciální nástavce. 
  6. Pravidelně kontrolujte a čistěte hadice, trubice a další části vysavače, abyste zajistili jeho dlouhou životnost a optimální výkon.