Než vyhodím roztrhané silonové punčochy, doma je ještě využiju
adbz.cz » Hobby » „Než vyhodím roztrhané silonky, doma je ještě využiju. Při praní seberou psí chlupy a cibule díky nim neshnije“

„Než vyhodím roztrhané silonky, doma je ještě využiju. Při praní seberou psí chlupy a cibule díky nim neshnije“

Stačí jen miniaturní dírka a silonové punčocháče jsou na odpis. Nemusíte je ale hned vyhazovat. V domácnosti mohou být mnohem užitečnějším pomocníkem, než si myslíte.

roztrhane silonky detail
Zdroj fotografie: iStock

V každém dámském prádelníku se najde zásoba silonových punčoch nebo podkolenek. Jsou totiž náchylné k roztrhání, takže je dobré mít jich pár v rezervě. Když se na nich objeví jen malá dírka, spustí se oko a už jsou nepoužitelné. Většinou pak letí rovnou do koše. Možná by vás ale mohlo zajímat, že je můžete zajímavě prakticky ještě využít v domácnosti. Tyto triky od čtenářky Jitky jistě oceníte.

Na chlupy

Silonky jsou skvělým lapačem psích nebo kočičích chlupů i lidských vlasů, které se usadí na oblečení. Stačí, když punčocháče spolu s prádlem vložíte do pračky a chomáče se na nich zachytí.

Na prádlo

Staré silonové punčocháče můžete použít namísto sáčku na jemné prádlo do pračky.

puncochy
Zdroj fotografie: Depositphotos

Na parkety

S pomocí silonek můžete mít nádherně zářivé parkety. Stačí, když je nasadíte na mop a všechny nečistoty budou pryč. Podlahu můžete setřít suchými i mokrými silonkami.

Na drobnosti

Určitě se nejednou stalo, že vám upadla třeba náušnice na podlahu a nemohli jste ji za žádnou cenu najít. Při luxování jste pak zaslechli známý šramot a nakonec jste se museli přehrabovat v pytlíku s prachem, abyste oblíbený šperk našli. Když silonku nasadíte na hubici vysavače a zajistíte gumičkou, drobnosti se zachytí.

Prach z vysavače
Zdroj fotografie: Depositphotos

Na vlhkost

V některých částech domácnosti se drží vlhkost, která je základním předpokladem pro vznik plísně. Ze silonek můžete jednoduše vyrobit pohlcovač vlhkosti a zavěsit ho třeba v koupelně. Stačí, když do punčochy nasypete kočičí stelivo, které vlhkost absorbuje.

Na poličky

Když punčochu nasadíte na dřevěnou vařečku, můžete z ní v mžiku mít prachovku na nečistoty, kterou snadno využijete na složitě dostupných místech, jako jsou poličky, přihrádky ve skříních nebo pod ledničkou či gaučem.

Na mušky

V každé domácnosti se objevují nepříjemní malé mušky, které láká jídlo. Když přes vrchní část mísy, kde máte třeba ovoce, buchty nebo jiné dobroty navléknete silonky, nevítaní hosté budou mít smůlu.

Mušky na jablkách
Zdroj fotografie: Depositphotos

Na boty

Nylonové punčochy jsou ideální pro leštění bot. Stačí, když obuv z kůže, lakovanou nebo z umělých materiálů očistíte od nečistot a přeleštíte silonkami. Kam se na ně hrabou speciální leštidla.

Na cibuli

Cibule vydrží dlouho čerstvá a nebude se kazit, když ji ve spíži zavěsíte do punčochy. Stejným způsobem můžete uskladnit třeba i česnek.