Když vysavač nesaje, je čas na důkladné čištění filtru. Není to žádná věda, stačí se držet postupu

Filtr od vysavače byste měli ideálně alespoň jednou do měsíce vyčistit. Pokud to neuděláte, bude z něj vycházet nepříjemný zápach.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jedním z nejčastěji používaných domácích spotřebičů je vysavač. A nejlepší způsob, jak ho udržet v tom nejlepším stavu, je čištění filtru, který zachycuje všechny nečistoty a nepořádek. Možná tuto činnost nenávidíte, ale opravdu na tom nic není.

Jak často čistit filtr

Některé vysavače mají jeden nebo více filtrů, které zachycují nejmenší prachové částice. jelikož se částice dostane do filtru, už se nestane, že se dostane zpět do vzduchu. Pokud váš vysavač nefunguje tak dobře jako kdysi, je čas vyčistit vakuový filtr. To, jak často budete filtr čistit, záleží na tom, jak často používáte vysavač. Pokud jsou filtry špinavé, ucítíte při každém vysávání nepříjemný zápach.

Co dělat, než začnete

Bude pro vás lepší vyčistit nebo úplně vyměnit filtr? To je vždy jedna z prvních otázek, na kterou musíte před čištěním vysavače odpovědět. Existují tři tipy filtrů:

  • Pěnové filtry: Obvykle kruhové, pěnové filtry lze čistit mýdlem a vodou.
  • Papírové filtry: Tyto levné filtry často nelze omýt, ale před výměnou je můžete několikrát vyčistit.
  • HEPA filtry: I když některé z těchto filtrů nelze důkladně vyčistit, životnost lze prodloužit odstraněním prachu.

Co budete k čištění potřebovat

  • Umývadlo nebo větší misku,
  • ručník,
  • sušák na prádlo,
  • kartáč s měkkými štětinkami,
  • odpadkový koš,
  • prostředek na mytí nádobí.

Jak na samotné čištění

Nejdůležitější je, abyste odpojili vysavač z elektřiny. Čištění pěnových filtrů je vlastně nejjednodušší. Ve dřezu nebo malé misce smíchejte čisticí roztok ze dvou kapek prostředku na mytí nádobí a dvou šálků horké vody. Ponořte filtr a jemně jej zmáčkněte, aby se čisticí roztok dostal přes póry pěny. Pokud voda zčerná, roztok udělejte znova a opakujte, dokud voda nebude úplně čirá. Poté filtr dejte usušit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Papírový filtr je nejlepší vyměnit, ale pokud ho chcete vyčistit, rozhodně ho nenamáčejte. Vyjměte jej z vysavače. K odstranění všech viditelných nečistot použijte kartáček s měkkými štětinami. Můžete použít i starý zubní kartáček. Jemně poklepejte na filtr, abyste uvolnili prach. A poté už filtr jen vložte do vysavače.

Jak často vyměňujete filtr od vysavače?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články