Sedm tajných fíglů, které až dvojnásobně urychlí vysávání. Bude vás mrzet, že jste je neznali již dříve

Některé domácí práce jsou jednoduché jiné zase ne, ale vysávání patří k těm méně složitým. Díky pár trikům to půjde snáze a zabere vám to i méně času.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud jde o domácí práce, vysávání je jedna z příjemnějších činností. Není to nějak nechutné a s pomocí moderních pomocníků to může bát i zábava. Vysávání může být i skvělá rozcvička. Nezdá se to, ale díky pár trikům to půjde i jednodušeji.

Vysávání s pomocí láhve

Potřebujete se dostat do méně přístupných míst, nasaďte na konec hadice seříznutou plastovou láhev s hrdlem a problém je vyřešen. Vysajete nepořádek ze všech štěrbin, kam byste se s klasickou hadicí nedostali.

Rulička od papírových utěrek

Podobně jako u PET láhve můžete použít i ruličku od papírových utěrek, jen ji nasadíte na hadici a druhý konec zmáčknete, abyste se snáze dostali i do těch nejužších prostorů.

iZdroj fotografie: Unsplash

S pomocí silonek najdete ztracené poklady

Zapadl vám například prsten do úzkého prostoru a nedosáhnete na něj. Nasaďte na konec hadice punčochu a pomocí vysavače, najdete všechny ztracené věci z míst, kam nedosáhnete.

Párátko na nitě odstraní namotané vlasy

Na kartáči nebo i do filtru se mohou namotat vlasy, špatně se odstraňují. Většinou musíte použít nůžky a složitě je vystříhávat. Párátko na nitě je ideální pomocník, díky kterému vlasy odstraníte raz dva.

Malířské papírová páska

Trápí vás odřené stěny od vysavače, můžete tomu předejít pomocí papírové pásky, kterou přilepíte na boky nástavce. Tímto způsobem bude vysávání rychlejší, protože se nemusíte starat o to , zda vysáváte v dostatečné vzdálenosti od stěny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na promáčkliny pomůže led

Máte koberec pod jídelním stolem, ale ten na něm zanechává promáčkliny, to samé většinou najdete například i pod konferenční stolkem v obýváku. Tento problém vyřešíte doslova přes noc. Koberec vysajte tak jak jste zvyklí a na promáčkliny dejte kostku ledu, uvidíte do rána zmizí a koberec bude jako nový.

Čištění vysavače

I vysavač potřebuje určitou péči, nestačí jen jednou za čas vysypat nebo vyměnit sáček. Některé vyjímatelné části můžete klidně vložit do myčky na nádobí. Je to téměř bez práce a myčka si s nečistotami skvěle poradí. Pravidelnou péčí o vysavač budete mít jistotu, že vám bude sloužit po mnoho let.

Zdroj: The Kitchn

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články