Vyzrajte na plevel díky obyčejné soli. Namáhavé pletí a okopávání se stane jednou provždy minulostí

Každý zahradník ví, jaká je to otrava, když se neustále objevuje v záhoncích plevel. A že je docela obtížné se ho zbavit.

plevel i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někdy jsme všichni přesvědčeni, že dřív než se my zbavíme plevele, se plevel zbaví nás. Zkouší naši trpělivost a plíží se úplně všude, tam, kam můžou i nemůžou. Většinou se objeví na místě, kde je opravdu hodně obtížné ho vytáhnout. I když existuje mnoho různých chemických prostředků pro boj s plevelem, některé z nich mohou být docela nebezpečné a hlavně nákladné. Z tohoto důvodu můžete zkusit použít obyčejnou sůl.

Dokáže sůl opravdu zabít plevel

Ačkoliv tento způsob může vypadat vážně divně, je dost účinný, když je správně používán. Sůl je především levná a snadno dostupná. Musíte ji použít v malém měřítku, aby se mohla snadno zředit bud s deštěm nebo s pravidelným zaléváním. Opravdu byste měli sůl používat velmi opatrně, aby vám spíš rostliny úplně nezničila.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak si doma udělat směs

Vyrobit si doma tohoto zabijáka plevelů není nic složitého. Do vody můžete přidat buď kamennou nebo kuchyňskou sůl, ale musí se vám naprosto rozpustit. Pro začátek si vytvořte úplně slabou směs, voda a sůl v poměru 1:3. Množství soli můžete denně zvyšovat, dokud sůl nezačne úplně zabíjet cílený plevel. Můžete do roztoku přidat také mýdlo nebo bílý ocet.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak směs použít

Musíte postupovat velmi opatrně, aby nedošlo k poškození okolních rostlin. Pomocí trychtýře nalijte solný roztok na plevel, to vám může hodně pomoci. Jakmile roztok aplikujete, nezapomeňte pořádně zalít okolní rostliny. Je to hodně důležité, aby se tento roztok nedostal k ostatním rostlinám.

Zdroj: Gardeningknowhow

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články