Péče o mop na podlahu: Tímto způsobem zůstane bez bakterií a funkční
adbz.cz » Hobby » Péče o mop na podlahu, aby vydržel co nejdéle funkční a bez bakterií. Pomůže staré dobré bělidlo a vhodný prací program

Péče o mop na podlahu, aby vydržel co nejdéle funkční a bez bakterií. Pomůže staré dobré bělidlo a vhodný prací program

Po několika použitích se může váš mop stát jedním z nejšpinavějších předmětů v domácnosti, ale s několika jednoduchými triky a běžnými kuchyňskými přísadami můžete udržet jeho účinnost a čistotu.

Péče o mop na podlahu
Zdroj fotografie: Depositephotos

I přesto, že je mop užitečným nástrojem pro úklid, může se stát jedním z nejšpinavějších předmětů v domácnosti. Po několika použitích ztrácí svou účinnost, stává se plným prachu a drobků a místo čistění podlah může zanechávat šmouhy. Jak se o něj správně starat, abyste nemuseli neustále kupovat nový? Máme pro vás řešení!

Čistý mop

Udržování čisté a lesklé podlahy je pro mnoho lidí důležité. Ale udržet mop v dobrém stavu může být náročné, zvláště pokud nevíte, jak na to.

Pokud si myslíte, že stačí jen opláchnout mop ve vodě, pak se mýlíte. Tímto způsobem neodstraníte veškeré nečistoty a vlhkost, což může vést k rozvoji bakterií a plísní. A to zase může způsobit zápach a zanechání ještě více nečistot na podlaze. Po každém použití mopu je důležité pečlivě očistit jeho vlákna. Naštěstí k tomu potřebujete jen dvě běžné kuchyňské přísady, které jsou levné a snadno dostupné.

Eliminace bakterií

Ideální je mít mop s vyměnitelnými návleky, které lze snadno vyjmout a umýt. Tyto návleky můžete vyprat ručně nebo je vložit do pračky. K běžnému pracímu prostředku přidejte trochu bělidla, které pomůže zlikvidovat bakterie. Vypraný návlek bude připraven k dalšímu použití.

Je dobré vyhýbat se častému praní v pračce, protože to může poškodit vlákna. Raději používejte domácí prášek, který osvěží a vydezinfikuje povrch mopu. Jak na to? Stačí vám pouze dvě běžné kuchyňské ingredience.

Návlek na mop
Zdroj fotografie: Depositephotos

Domácí prášek na mop

Po každém použití opláchněte mop pod tekoucí vodou a jemně jej osušte. Poté smíchejte jednu lžíci jedlé sody s jednou lžící kuchyňské soli. Tuto směs rovnoměrně rozprostřete na mop a nechte ji působit asi patnáct minut. Poté mop znovu opláchněte a nechte ho uschnout. Jedlá soda působí jako dezinfekční prostředek, který likviduje bakterie a plísně. Sůl zesiluje její účinek a zabraňuje šíření nepříjemných zápachů.

Je důležité zajistit, aby mop měl po každém použití dostatečně času na vyschnutí. Pokud ho po úklidu jen hodíte do kbelíku nebo kouta, může se na něm začít hromadit vlhkost a bakterie, což zkracuje jeho životnost. Pravidelná péče o mop vám ušetří peníze za nové vybavení a používání běžných kuchyňských surovin je ekologičtější než používání komerčních čisticích prostředků.