Jednou za čas vytřete podlahu vodou se solí: O tomto triku málokdo ví
adbz.cz » Hobby » Do vody na vytírání se vyplatí přidat sůl: Má dezinfekční schopnosti a nezanechá šmouhy

Do vody na vytírání se vyplatí přidat sůl: Má dezinfekční schopnosti a nezanechá šmouhy

Vytírání podlahy může být pro některé lidi skutečnou alchymií. K tomu, abyste předešli flekům a šmouhám při vytírání, lze použít jednu zásadní přísadu.

mop kybl
Zdroj fotografie: Depositphotos

Spousta lidí v dnešní době volí jako podlahovou krytinu plovoucí podlahu, prosté linoleum či kachličky. Výhoda těchto typů podlahových krytin oproti například koberci je hlavně ta, že lidem odpadá větší náročnost jejich čištění. Někteří lidé si při vytírání podlah mohou lámat hlavu s tím, že jejich přípravky zanechávají na podlaze různé fleky a stopy po tom, kde zrovna prováděli tah mopem nebo hadrem. Pokud se to stává i vám, vyzkoušejte tento trik.

Vlastnosti soli využijete při úklidu

Jedním takovým trikem, jak předejít nežádoucím flekům a skvrnám na podlaze po vytírání a zároveň ji přirozeným způsobem dezinfikovat, je použití prosté soli. Sůl totiž nemusí být nutně prospěšnou přísadou jen při vaření, ale také právě při úklidu. Díky svým velmi zajímavým vedlejším vlastnostem je sůl při vytírání skvělým pomocníkem. Tyto vlastnosti soli stoprocentně ocení každý, kdo se někdy setkal s problémy při vytírání podlahy a způsobilo mu to spousty vrásek na čele.

Přípravek se solí, který použijete na vytření podlahy, má naprosto jednoduché složení. Dávkování soli je poněkud obtížné odhadnout, nicméně to ani tak není žádná věda. Vše se totiž odvíjí od velikosti kbelíku, který na vytírání budete používat. Na nádobu, ve kterém máte 5 litrů vody, jsou zapotřebí přibližně 4 čajové lžičky soli. Sůl tak nasypejte do čisté vody ve kbelíku a pořádně vodu promíchejte.

Na druhu soli nezáleží

Do vody, kterou použijete na vytírání, můžete použít libovolnou sůl, kterou máte k dispozici. Nejčastěji asi budete používat obyčejnou kuchyňskou sůl kamennou, popřípadě mořskou sůl. Mořská sůl má však ještě pozitivní benefit v tom, že přispívá k čistotě vzduchu v místnosti i jeho dezinfekci. Důležité však je sůl ve kbelíku vždycky důkladně rozpustit, a proto je dobré, abyste ji přidávali spíše do teplé vody. V teplé vodě se totiž sůl rozpustí snadněji než ve vodě studené.

solnicka vysypana sul
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vytřete raději dvakrát

Jedním z významných doporučení je také to, abyste podlahu, kterou vytíráte solným roztokem, přetřeli raději ještě podruhé. Může se totiž stát, že se někdy sůl úplně dokonale nerozpustí a mohla by tak zanechat nějaké stopy na podlaze. Tím, že podlahu vytřete ještě podruhé, ujistíte se, že veškerá sůl bude rozpuštěná a nebude na podlaze dělat neplechu. Této nepříjemnosti se totiž snažíte předejít a vytvořit si ji solí by bylo kontraproduktivní.