Jak změkčit i ten nejtvrdší a nejpichlavější froté ručník: Pomůže obyčejná sůl

Možná otráveně sbíráte ručníky a osušky ze sňůry, protože zase nejsou vyprané podle vašich představ. Namísto měkkých kousků máte drsné a pichlavé struhadlo. Zkuste využít sílu soli.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Praní ručníků není takový hračka, jak by se mohlo na první pohled zdát. A když se pak po koupeli chcete zachumlat do čisté měkoučké a voňavé osušky, ale namísto toho máte pocit, že tělo otíráte smirkovým papírem, který nesaje, a navíc podivně páchne, je to k vzteku. Pokud praní nepomáhá froté ručníkům a osuškám navrátit původní vzhled a vlastnosti, nebo dokonce jejich stav ještě víc zhoršuje, zbystřete. Existuje totiž osvědčený trik, který vám pomůže.

Ručníky jsou po vyprání tuhé a drsné

V péči o domácnost se hodí jakákoliv praktická rada, která vám usnadní práci. Zkušené hospodyňky disponují nepřeberným množstvím vychytávek, které s postupem času zdokonalily na maximum. Ručníky patří mezi kousky, které perete opravdu velmi často. Ale ať děláte, co děláte, jakmile je sbíráte ze šňůry nebo vyndáváte ze sušičky, cítíte, že to prostě není ono. Jsou tuhé, drsné a nevoní tak příjemně, jak jste si představovali. Bílé kusy navíc časem zašednou.

Tři různé způsoby, jak skládat ručníky tak, aby působily upraveně a ozdobily vaši koupelnu

Mají opravdu hodně daleko do sametového vzhledu, který měly, když byly nové. Problém je v tom, že je pravděpodobně perete nesprávně. Kvalitní ručníky a osušky totiž vydrží krásné a funkční dlouhá léta, pokud se o ně správně staráte. Měly by se prát samostatně, ideálně v gelových prostředcích a většina pouze na 40 °C. Když zvolíte vyšší teplotu, budou tvrdé. Rozhodně byste také neměli používat aviváž nebo je žehlit. Sušte je spíš ve vánku než na přímém slunci. V sušičce pak na nižší teplotu.

Hospodyňky vsadily na trik s kuchyňskou solí

Pokud máte pocit, že všechno děláte správně, a ručníky přesto nejsou podle vašeho gusta, vsaďte na jednoduchou a levnou vychytávku. Zachovat ručníkům svěží vzhled a žádoucí vlastnosti vám pomůže běžná ingredience, která nechybí v žádné domácnosti. Řeč je o obyčejné kuchyňské soli. Stačí, když z ní připravíte lázeň, do které ručníky namočíte. Nebudete věřit vlastním očím, jak po vyprání budou nejen čisté, ale také krásně měkké a svěží.

iZdroj fotografie: Pxhere

Postup je přitom opravdu banálně jednoduchý. Vezměte si lavor nebo kbelík a nalijte do něj vodu. Pak do ní přidejte sůl a vyčkejte, až se rozpustí. Poměr obou surovin by měl být zhruba takový, že na 5 litrů vody postačí 100 gramů soli. Jakmile bude lázeň připravená, vložte do ní ručníky. Namočené by měly zůstat alespoň půl hodiny. Pak je vymáchejte, dobře vyždímejte a dejte vyprat – v gelovém přípravku, bez aviváže a na 40 °C. Ručníky pak budou příjemně hebké.

Jaké triky používáte na praní ručníků?

Zdroj: WikiHow
Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články