Mravenci se k vašemu domu už nepřiblíží: Účinná past za 5 Kč
adbz.cz » Hobby » Mravenci se dají na ústup: Jak se jich levně a bezpečně zbavit pomocí mouky

Mravenci se dají na ústup: Jak se jich levně a bezpečně zbavit pomocí mouky

Pokud se v okolí vašeho domu neustále objevují mravenci, nemusíte nutně používat drahé chemické prostředky. Skvěle si s nimi poradí i mouka.

mravenci zed lino
Zdroj fotografie: iStock

Mravenci patří mezi nejotravnější druhy hmyzu, a pokud se objeví na vaší zahrádce nebo ještě hůře ve skleníku, dokáží tam způsobit velkou neplechu. Většina lidí řeší jejich přítomnost aplikací sprejů plných chemických sloučenin, ovšem to může mimo jiné uškodit rostlinám a navíc to často stojí plno peněz. Existuje ale jeden velmi snadný trik, který vám je pomůže odstranit do jednoho již během pár dnů, a to dle webu Yahoo zcela přirozeně.  

Jak na mravence v domácnosti a na zahradě 

Tito parazité totiž hledají ve většině případů jediné – a to cukr. Není proto žádným překvapením, že se mohou mimo jiné dostat i do vašich místností a pochutnat si na schovaných sladkostech ve spíži. Často jim přitom nezabrání ani igelitové či papírové obaly, protože ty dokáží svými ostrými kusadly snadno prorazit. Abyste se jich efektivně zbavili a neutratili přitom plno peněz, můžete použít obyčejnou mouku. 

Hobby

Skořice dá mravencům stopku. Stejně tak funguje i pepř, máta či majoránka

Skořice dá mravencům stopku. Stejně tak funguje i pepř, máta či majoránka
<!-- wp:paragraph --> <p>Mravenci patří mezi nejotravnější druhy hmyzu, a pokud se objeví na vaší zahrádce nebo ještě hůře ve skleníku, dokáží tam způsobit velkou neplechu. Většina lidí řeší jejich přítomnost aplikací sprejů plných chemických sloučenin, <strong>ovšem to může mimo jiné uškodit rostlinám a navíc to často stojí plno peněz</strong>. Existuje ale jeden velmi snadný trik, který vám je pomůže odstranit do jednoho již během pár dnů, a to dle webu <a href="https://ca.sports.yahoo.com/style/ants-invading-pantry-flour-perfect-190027485.html" target="_blank" rel="noreferrer noopener">Yahoo</a> zcela přirozeně.  </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:heading --> <h2 class="wp-block-heading">Jak na mravence v domácnosti a na zahradě </h2> <!-- /wp:heading --> <!-- wp:paragraph --> <p>Tito parazité totiž hledají ve většině případů jediné – a to cukr. Není proto žádným překvapením, že se mohou mimo jiné dostat i do vašich místností a pochutnat si na schovaných sladkostech ve spíži. <strong>Často jim přitom nezabrání ani igelitové či papírové obaly</strong>, protože ty dokáží svými ostrými kusadly snadno prorazit. Abyste se jich efektivně zbavili a neutratili přitom plno peněz, můžete použít obyčejnou mouku. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:wm/block-related-post {"selectedPostId":216014} /--> <!-- wp:paragraph --> <p>Ta totiž sice obsahuje mravenci oblíbené sacharidy, ale její složení je pro jejich trávicí systém natolik složité, že jim způsobí plynatost, nadýmání, zácpu a následnou smrt. Celé to tedy <strong>probíhá tak, že je nalákáte na tuto potravinu a oni se poté sami udáví</strong>. Jediné, co budete muset udělat vy, je pak vše zamést a mrtvá těla parazitů uklidit, například na kompost. Pozor však, že dle webu <a href="https://www.thespruce.com/how-to-get-rid-of-ants-2656468" target="_blank" rel="noreferrer noopener">TheSpruce</a> nejlépe fungují pšeničné a kukuřičné mouky. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:image {"id":100135,"sizeSlug":"full","linkDestination":"media"} --> <figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2022/04/mravenci-byt.jpg"><img src="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2022/04/mravenci-byt.jpg" alt="mravenci v domě " class="wp-image-100135"/></a><figcaption class="wp-element-caption"><em>Mravence z vaší domácnosti odstraní obyčejná mouka. </em></figcaption></figure> <!-- /wp:image --> <!-- wp:paragraph --> <p>Mouku můžete nasypat na všechna místa, kde se mravenci objevují, ať už se jedná o odpadkové koše, skleník nebo záhony na zahrádce. Stačí přitom <strong>již tenká vrstva a brzy bude po veškerých problémech</strong>. Je také důležité poznamenat, že nejspíše nezmizí hned, a proto bude třeba tuto nástrahu připravovat pravidelně. Stejně tak berte na vědomí, že trik s moukou nemusí fungovat na místech, kde je přílišná vlhkost.  </p> <!-- /wp:paragraph -->

Abyste mravence udrželi od zeleninových i okrasných záhonů co nejdál, využijte sílu tohoto aromatického koření. Díky silné vůni se k rostlin… více

Ta totiž sice obsahuje mravenci oblíbené sacharidy, ale její složení je pro jejich trávicí systém natolik složité, že jim způsobí plynatost, nadýmání, zácpu a následnou smrt. Celé to tedy probíhá tak, že je nalákáte na tuto potravinu a oni se poté sami udáví. Jediné, co budete muset udělat vy, je pak vše zamést a mrtvá těla parazitů uklidit, například na kompost. Pozor však, že dle webu TheSpruce nejlépe fungují pšeničné a kukuřičné mouky. 

mravenci v domě
Zdroj fotografie: Depositphotos
Mravence z vaší domácnosti odstraní obyčejná mouka.

Mouku můžete nasypat na všechna místa, kde se mravenci objevují, ať už se jedná o odpadkové koše, skleník nebo záhony na zahrádce. Stačí přitom již tenká vrstva a brzy bude po veškerých problémech. Je také důležité poznamenat, že nejspíše nezmizí hned, a proto bude třeba tuto nástrahu připravovat pravidelně. Stejně tak berte na vědomí, že trik s moukou nemusí fungovat na místech, kde je přílišná vlhkost.