Skořice dá mravencům stopku. Stejně tak funguje i pepř, máta či majoránka

Abyste mravence udrželi od zeleninových i okrasných záhonů co nejdál, využijte sílu tohoto aromatického koření. Díky silné vůni se k rostlinám nebudou chtít ani přiblížit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mravenci stejně jako jiní škůdci dokáží na vaší zahradě způsobit celou řadu problémů a nepříjemností. Rostliny jejich přítomností začínají velmi rychle strádat a chřadnout. Pokud nijak nezasáhnete, brzy o ně můžete přijít. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak se jich účinně zbavit i bez použití chemických přípravků. Použijte skořici a odežeňte mravence ze své zahrady.

Jak mravenci v zahradě škodí

Přestože přítomnost tohoto hmyzu je v některých případech prospěšná, v jiných nadělají více škody než užitku. Největším problémem jsou mraveniště v záhonech, kde ubírají živiny i prostor pěstovaným rostlinám. Mravenci si taky velmi rádi chovají mšice, které se živí rostlinnou šťávou. Přirození nepřátele na ně tak nemohou a dál nerušeně likvidují vaši budoucí úrodu.

Jak se mravenců účinně zbavit

Jestli jste na své zahradě zaznamenali velké množství mravenčích kolonií, pak je nejvyšší čas začít jednat. Díky svému silně vyvinutému čichu dokáží najít potravu i ve velké vzdálenosti od mraveniště, což je nakonec může přivést až do vašeho domova. Abyste se vyhnuli jejich nežádoucí přítomnosti, vyžeňte je ze své zahrady použitím aromatického koření.

Odežeňte mravence skořicí

Lahodná a lákavá vůně skořice je ve skutečnosti odpudivá pro mravence a některé další druhy hmyzu. Stačí ji jednoduše nasypat na místo, kde se tito škůdci nejvíce vyskytují a nechat ji udělat všechnu práci za vás. Jednoduše vás zbaví taky toulavých koček i otravných much. Malé množství tohoto aromatického koření vám s mravenci rychle pomůže.

Mšice žijí v symbióze s mravenci iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak skořici použít na zahradě

Balíček skořice jednoduše nasypte na místo, kde mravenci shánějí potravu nebo přímo na mraveniště. Kolem často napadených rostlin lze taky vytvořit přírodní bariéru, které se raději obloukem vyhnou. Nevýhodou používání skořice je, že po každé zálivce záhonů nebo dešti musíte na jejich povrch nasypat další vrstvu, aby se mravenci opět nevrátili.

Další způsoby, jak se zbavit mravenců

Pokud nemáte po ruce skořici nebo vám není její vůně příliš příjemná, lze ji nahradit jiným druhem koření. Skvěle proti mravencům a dalším škůdcům funguje kajenský pepř, máta, prášek do pečiva, mletá káva, majoránka, med a vroucí voda nebo ocet. Těmito přírodními prostředky se mravenců zbavíte jednou provždy, aniž byste museli sáhnout po agresivních a nebezpečných chemikáliích.

Jak se zbavit mravenců v zahradě

Jak se zbavujete mravenců v zahradě vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články