Bílých červů v malinách se snadno zbavíte díky troše soli
adbz.cz » Hobby » Bílých červů v malinách se dá zbavit pomocí soli

Bílých červů v malinách se dá zbavit pomocí soli

Abyste se zbavili bílých červů, které se vyskytují uvnitř sklizených malin, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. S trochou soli si budete moci vychutnat jejich sladkou chuť.

cerv zkazena malina
Zdroj fotografie: iStock

Maliny patří mezi nejsladší a nejoblíbenější plody léta. Požitek z jejich lahodné chuti však často kazí přítomnost malých bílých červíků. Naštěstí existuje velmi jednoduché řešení tohoto problému. Vše potřebné k ošetření malin a zbavení se těchto drobných škůdců máte dávno doma. Za pár minut tak budete mít sladké a šťavnaté plody připravené k jídlu.

Na co si dát pozor

Pokud pěstujete maliny na vlastní zahrádce, měli byste pečlivě zvážit dlouhodobé používání chemických pesticidů k jejich ochraně, které jsou často plné toxických látek a nebezpečné jak pro životní prostředí, tak i vaše vlastní zdraví. Po aplikaci navíc po dobu několika příštích dnů nebudete moci zralé maliny sklízet. Ty mohou začít uhnívat nebo plesnivět a snadno nakazit i zbytek plodů.

Co budete k ošetření malin potřebovat

Ve skutečnosti můžete využít jednoduchý způsob, jak omýt sklizené maliny a všech bílých červů se během chvilky zbavit. Jediné, co k tomuto triku budete potřebovat, jsou suroviny ukryté ve vaší domácnosti. Konkrétně se jedná o sůl a čistou vodu. Bez chemie a nebezpečných látek tak vaše sklizené maliny budou dokonale čisté a plné lahodné chuti.

maliny v misce srdicko
Zdroj fotografie: Piqsels

Jak maliny zbavit červů

Nejprve si připravte čisticí směs smícháním jedné polévkové lžíce soli se třemi litry vody a míchejte, dokud se sůl zcela nerozpustí. Během této doby maliny zbavte hrubých nečistot, zbytků stonků, stopek a lístků a následně je do připraveného roztoku ponořte a nechte 30 minut působit. Během této doby všichni červíci vyplavou na hladinu a bude velmi snadné je z malin odstranit.

Nakonec nálev přeceďte tak, aby všechna slaná voda i s červy odtekla, a maliny důkladně propláchněte pod tekoucí vodou. Postup konečného čištění malin klidně několikrát zopakujte, abyste se vyhnuli případné slané chuti. Takto očištěné maliny lze libovolně zpracovávat a dále upravovat podle vašich představ a chuťových preferencí.

Základní informace o pěstování malin