Jak se zbavit myší pomocí obyčejné pasty na zuby | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Nastražte na myši pastičku ze zubní pasty. Dobře si zapamatují, že u vás na zahradě ani v domě nemají co dělat

Nastražte na myši pastičku ze zubní pasty. Dobře si zapamatují, že u vás na zahradě ani v domě nemají co dělat

Díky tomuto jednoduchému receptu na domácí jed se zbavíte myší ve svém domě rychlostí blesku. Tyto hlodavce určitě nikdo v domácnosti nechce.

zubni pasta mysi
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Pokud jste si všimli, že se na vašem dvoře, nebo dokonce v domácnosti objevily myši, měli byste udělat několik kroků, kterými zamezíte jejich výskytu. Pokud by ani toto nezabralo, možná se budete muset podívat po jedech, jež myši zabijí. Většina lidí volí tuto variantu nerada, ale jestli vám začnou ničit váš majetek, pravděpodobně nebude jiná volba.

Doma si pořádně ukliďte

Jakmile si všimnete myší u vás doma, tak se jako první projděte a zjistěte, kde se vám zbytečně hromadí věci nebo odpadky a vše ukliďte. Hlodavcům se velice líbí ve věcech, které nejsou nijak uspořádané a oni se v nich mohou pohodlně schovat. Proto byste se měli zbavit poházených věcí, nebo srovnat vše, v čem by se mohla tato zvířátka usadit.

mys
Zdroj fotografie: Depositphotos

Popelnici na zahradě / dvoře udržujte stále zavřenou. Jelikož do ní lidé vyhazují odpadky, které se většinou vyvezou jednou týdně, dokáže popelnice za tuto chvilku začít zapáchat a přilákat hlodavce. To samé platí i o koších v domácnosti. Pokud půjdete vyhodit odpadky, vždy zkontrolujte správně uzavřené víko od popelnice / koše a budete mít jistotu, že se myši na toto místo nedostanou.

Vyhazujte zbytky jídla z misek pro zvířata

Ať už doma máte kočku, psa, slepice nebo jiná zvířata, dávejte si pozor na jejich misky s jídlem. Pokud zvířátko své jídlo nedojí a nechá ho v misce volně, myš může kdykoliv přijít a nasytit se tímto zbytkem. Jakmile chcete mít jistotu, že se tito malí hlodavci přestěhují na jiné místo z vaší zahrady, nenechávejte zbytky jídla venku a vše, co zvířata nedojedí, dejte zpět do nádoby s jídlem, nebo vyhoďte.

Sbíráte dešťovou vodu

Není nic špatného na tom, když si na zahradu pořídíte pod okap nádobu, do které budete sbírat vodu. Ta je skvělá pro zalévání zahrady. Jakmile ale bude volně přístupná pro myši, mají díky tomu dostupný zdroj vody a nepřestěhují se na jiné místo. Všechny otvory z nádoby se snažte vyplnit mřížkou s drobnými otvory, aby se hlodavci nemohli dostat k vodě a napít se.

Podívejte do hromady dřeva

Mnoho lidí doma topí pomocí kotle na pevná paliva, nebo mají krby. Do nich potřebují mít dřevo, které nejčastěji skladují venku schované před deštěm. Toto místo je však ideální skrýší pro myši. Jakmile budete mít dřevo na zahradě, choďte jej pravidelně kontrolovat, případně nastražte pastičky, či použijte trik se zubní pastou.

zubni pasta vyuziti
Zdroj fotografie: iStock

Vyzkoušejte trik se zubní pastou

Pokud jste již vyzkoušeli všechny výše zmíněné rady, ale myši se k vám stále rády vracejí, možná je na čase zkusit jed, kterým se jich zbavíte jednou provždy. Budete potřebovat 1 lžičku prášku do pečiva, 2 lžíce mouky, 4 lžíce drcených solených arašídů, 1 lžíci cukru a 2 lžíce zubní pasty. Všechny tyto suroviny si smíchejte v misce a vytvořte z nich malé kuličky o velikosti lískového oříšku. Pokud myš tuto kuličku sní, zemře.

Jaké triky využíváte proti myším vy?

Zdroj: TheSpruce