Mix aviváže s obyčejnou solí umí divy. Funguje jako osvěžovač i účinný čistič na koberce

Za osvěžovače vzduchu nemusíte utrácet horentní sumy. Jemně a nevtíravě můžete domácnost provonět i pomocí aviváže a soli.

i Zdroj fotografie: Pohled 111/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Ačkoli každá domácnost má svou specifickou vůni, není nic horšího, než když váš při vstupu do místnosti udeří do nosu spíše nelibý zápach. Oproti tomu lehká nevtíravá vůně člověka zve dovnitř a cítí se okamžitě velmi příjemně, a to jak doma, tak například i na návštěvě. Dnes je k dostání velký počet osvěžovačů, které stojí méně či více peněz, od čehož se obvykle odráží kvalita vůně i jejich délka působení. Takový osvěžovač si můžete snadno, rychle, a hlavně levně vyrobit i doma za použití několika málo přísad.

Kombinace soli a aviváže vás uchvátí

Hrubozrnná sůl a aviváž jsou téměř jediné komponenty, které k výrobě kvalitního osvěžovače vzduchu budete potřebovat. Jak radí web TheSun, postačí vzít malou misku, naplnit ji hrubozrnnou solí, 2 lžíce alkoholu a 2 odměrky aviváže. Všechny přísady dobře promíchejte a na závěr ozdobte misku několika kousky hřebíčku, který také prostor provoní. Aviváž můžete koupit, případně použít domácí. O tom, jak si vyrobit domácí aviváž, jsme na Adbz psali již dříve.

Podobný postup byl použit i na facebookovém profilu HomemadeAndNaturalRecipes, kde kromě aviváže použili například přípravek na nábytek, případně univerzální dezinfekční prostředek na čištění různých povrchů. Misku pak můžete umístit například v předsíni, v koupelně, na záchodě či v jakékoli jiné místnosti. Vůně se bude postupně uvolňovat a celá domácnost bude po dlouhou dobu krásně a jemně vonět.

DO YOU KNOW WHAT HAPPENS WHEN MIXING ROCK SALT WITH SOFTENER 😱

DO YOU KNOW WHAT HAPPENS WHEN MIXING ROCK SALT WITH SOFTENER 😱

Zveřejnil(a) Homemade and Natural Recipes dne Pondělí 11. července 2022

Dokonale vyčistit koberec není problém

Zdrojem zápachu v domácnosti mohou být mimo jiné koberce. Já nejsem jejich zastáncem a mám tak pouze 1 kusový na zútulnění prostoru, nicméně jeho čištění je někdy poměrně náročné. Pak ale do redakce přišla rada naší čtenářky, paní Mileny S. z Rychnova nad Kněžnou, jež mi velmi pomohla. A i v ní hraje důležitou roli aviváž se solí. „Koberec je třeba nejprve vysát. Poté si v litru teplé vody rozmíchám lžíci aviváže a 2 lžíce soli. Pomocí hadříku z mikrovlákna koberec krásně vyčistím a je pak jako nový. Bohatě stačí takto čistit každé 3 měsíce.“

Abyste nemuseli půjčovat či snad pořizovat tepovač, je možné koberec vyčistit i pomocí obyčejné tablety do myčky, která odstraní všechny nečistoty, bakterie a roztoče. Návod, jak docílit čistého koberce za použití tablety do myčky, jsme podrobně popsali na Adbz.

Jaký domácí osvěžovač vzduchu máte nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články