Víte jak zařídit, aby vám svíčka hořela třikrát déle? Je to jednoduché
adbz.cz » Hobby » Víte, jak zařídit, aby vám svíčka hořela třikrát déle? Bude vás to stát jen 5 minut času a ušetříte spoustu peněz

Víte, jak zařídit, aby vám svíčka hořela třikrát déle? Bude vás to stát jen 5 minut času a ušetříte spoustu peněz

Vyzkoušejte tyto jednoduché triky, které zaručeně prodlouží dobu hoření jakékoli svíčky. Zaberou vám jen 5 minut a výsledek opravdu stojí za to.

svicka
Zdroj fotografie: Arivumathi/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0

Pokud se vám nechce utrácet za drahé svíčky s dlouhou dobou hoření, pak jistě oceníte tyto geniální triky, které dokážou dobu hoření jakékoli svíčky prodloužit až trojnásobně. Nebudete k tomu potřebovat žádné speciální pomůcky, přípravky ani směsi. Podle webu NášDům existuje hned několik způsobů, z nichž si můžete sami vybrat ten nejlepší. My už svého favorita máme a vy?

Důležitý je knot svíčky

Nejen materiál, ze kterého je knot svíček vyroben, ale především jeho délka rozhoduje o tom, jak dlouho vám zapálená svíčka vydrží. V případě, že je knot příliš dlouhý, měli byste jej zkrátit na délku maximálně 1–2 cm, jak jsme doporučovali už v dřívějším příspěvku na adbz. Při dlouhodobém hoření byste jej pak měli průběžně zkracovat alespoň každé 4 hodiny.

Vložte svíčku do mrazáku

Díky tomuto triku bude vosk roztávat výrazně pomaleji, což prodlouží dobu hoření dané svíčky. Jediné, co pro to musíte udělat, je vložit ji na chvíli do mrazáku. Čím větší a tlustší svíčka je, tím déle ji uvnitř nechejte. Tuto vychytávku si chválí i naše čtenářka Viktorie P. z Mladé Boleslavi: „Než si doma zapálíme svíčky, vždy je na pár minut vložíme do mrazáku. I ty obyčejné čajové pak vydrží hořet opravdu dlouho.“

hořící svíčka
Zdroj fotografie: Pixabay
Svíčka může hořet až třikrát déle – stačí zastřihnout knot, svíčku zmrazit nebo přidat sůl.

Přidejte trochu soli

Dalším jednoduchým způsobem, jak přimět svíčku hořet déle, je přidání špetky obyčejné soli. Ve chvíli, kdy je vosk kolem knotu dostatečně roztopený, nasypte do něj špetku soli. I když je možné využít jakoukoli sůl, podle portálu AAZdraví nejlépe funguje ta hrubozrnná. Svíčku lze také namočit na pár hodin do slané vody a pak ji vložit do mrazáku.

Vyrobte si vlastní svíčku

Pokud by vám doma svíčky náhodou došly, a přesto jste si chtěli užít útulnou atmosféru, již dokážou vykouzlit, pak si je můžete snadno vyrobit. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je trocha soli, vodu, citron a olej. Inspirujte se postupem více rozepsaným v dřívějším článku na adbz a za chvíli máte hotovo. Také jsme si jej vyzkoušeli a funguje opravdu skvěle.