Voňavá svíčka, která hoří nekonečně dlouho: Její výroba zabere 5 minut
adbz.cz » Hobby » Voňavá svíčka, která hoří nekonečně dlouho: Její výroba zabere 5 minut

Voňavá svíčka, která hoří nekonečně dlouho: Její výroba zabere 5 minut

Provoňte domácnost levně, ekologicky, jemně a nevtíravě. Výroba domácí svíčky zabere jen chvilku a je vhodná i jako dárek.

Výroba a balení svíčky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Rozmístění svíček po interiéru či ve venkovním prostoru působí velmi esteticky a útulně. Ti, co je zapalují dennodenně a ve velkém, se ovšem mohou potýkat s jednou nepříjemností. Svíčky nejsou úplně levnou záležitostí, a máte-li slabost například pro velké svíce s vícero knoty či zajímavě tvarované, musíte sáhnout poměrně hluboko do kapsy. Milovníci svíček ale mohou zaplesat. Výroba svíčky z několika málo surovin, která navíc vydrží hořet neskutečně dlouho, je dostupnější, než si myslíte.

Výroba svíčky zabere jen pár minut

Vlastnoručně vyrobená svíčka udělá velkou radost, ať už ji použijete u sebe doma, nebo se rozhodnete obdarovat přátele. Nesmírnou výhodou je časová nenáročnost, minimální náklady, a tedy prakticky nulová cena a v neposlední řadě také můžete popustit uzdu vlastní fantazii a vyrobit si svíčku přesně podle svých představ. Tato dekorace prostor nejen zútulní, ale také provoní.

Plátky citronu a hřebíček
Zdroj fotografie: Piqsels
Citrusové plátky a hřebíček nejen, že krásně vypadají, úžasně také pokoj provoní

Základem je sůl, citron, voda a olej

Připravte si vhodnou nádobu. Ideální je sklo, volte tedy skleničku nebo zajímavou zavařovačku. Do spodní části nasypte hrubozrnnou sůl, a to do výšky asi 1 cm. Na sůl položte nakrájené plátky citronu. Nemáte-li citron, použijte klidně limetku, případně pomeranč. Nádobu zalijte vodou tak, aby byly všechny plátky ovoce ponořené. Přidejte několik kousků hřebíčku, a máte-li ji rádi, i celou skořici. Nyní vezměte obyčejný stolní olej a dolijte jej až po okraj sklenice.

Nyní budete potřebovat dno obyčejného průhledného plastového kelímku. Odstřihněte jej tak, abyste zachovali okraj do výšky 1–2 cm. Doprostřed udělejte dírku nůžkami nebo nahřátým kovovým hrotem. Dírkou provlékněte přehnutý knot, který by měl mít délku alespoň 5 cm. Ten můžete koupit nový, nebo jej vytáhnout ze staré a již nevyužívané svíčky. Knot s plastem vložte do oleje. Ponoří se a vy můžete svíčku zapálit. Vydrží hořet neskutečně dlouho!

Výroba domácí voňavé svíčky zabere jen malou chvilku

Každý komponent navíc je plus

Máte-li rádi krásně voňavý prostor, je tato svíčka ideální. Díky citrusovým plátkům a hřebíčku velmi příjemně provoní pokoj, jemně a nevtíravě. Do svíčky můžete dle libosti přidat také několik kapek oblíbeného esenciálního oleje, případně pak bylinky odpuzující komáry. Vhodná je například bazalka, levandule, šalvěj rozmarýna, rýmovník či měsíček lékařský. Spojíte tak příjemné s užitečným.