Po babiččiných řízcích se vždy jen zapráší – nikdy nejsou vysušené. Kouzlo je ve správném použití oleje při trojobalu

Někdy se bohužel stane, že se řízky nepovedou podle očekávání a jsou hodně vysušené. S tímto trikem se vám to už nikdy nestane.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Řízky patří k nejoblíbenějším pokrmům vůbec. Jejich příprava je vlastně docela jednoduchá, netrvá to nikterak dlouho a chuť se snad ani nedá slovy popsat. Tedy za předpokladu, že se podaří a jsou šťavnaté. V opačném případě se totiž budete maximálně vztekat, protože nebudete vědět, kde jste udělali chybu a proč se vám to nepodařilo. Nyní už s tím však nebudete mít žádný problém.

Vyzkoušejte tento trik

Smažené řízky se dělají snad v úplně každé rodině a neexistuje pravděpodobně člověk, jenž by je neměl rád. Rodiny mají různé vlastní triky, díky nimž jsou řízky ještě chutnější. Na přípravě tohoto jídla není nic složitého. Maso si jen ochutíte, obalíte v mouce, vejci, ve strouhance a dáte smažit. Je zde však jeden trik, který je třeba znát. Díky němu bude totiž maso dokonale šťavnaté.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Než začnete maso vůbec nějak zpracovávat, je nejlepší potřít ho troškou oleje. Až poté začněte obalovat v klasickém trojobalu. Zabere vám to pár vteřin, ale zabráníte tak vysychání masa během smažení. Dokonce i o několik hodin později bude řízek dokonale měkký a šťavnatý. Určitě to vyzkoušejte, stojí to za to.

Máslo v oleji

Řízky by se asi nikdy neměly připravovat na ničem jiném než na pánvi v oleji. Ale po osmažení je důležité, aby z masa okapal přebytečný tuk. Nejlepší je položit řízek z pánve na talíř s papírovým ubrouskem. Pokud však chcete mít maso chuťově zvláštní, přidejte s olejem ještě lžičku másla a nechte je společně prohřát. Do této směsi poté dávejte obalené řízky. Uvidíte, jak vám to bude chutnat.

Zdroj: Quora

Jakým způsobem smažíte řízky vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Do restaurace se vloupal muž v kapuci, aby si odnesl tržbu. Majitel místo volání policie nabídl zloději práci
Události247.cz
Události247.cz
Šéf OSN: Vyhlídky na mír mizí, svět se řítí do velké války
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen