Jak správně a jednoduše odmrazit ledničku | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Připomíná vaše lednice spíše severní pól? Odmrazte ji rychle a bez rizika další námrazy. Funguje skvěle i pro mrazáky

Připomíná vaše lednice spíše severní pól? Odmrazte ji rychle a bez rizika další námrazy. Funguje skvěle i pro mrazáky

Rozmrazování vaší ledničky a mrazáku je velice důležité a hlavně nezbytně nutné. A s těmito kroky už to pro vás bude dokonce i snadné.

namraza
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nejdou vám otevřít zásuvky v mrazáku? Nebo jste si všimli, že se v zadní části ledničky hromadí led? Postupujte podle těchto jednoduchých kroků, a vaše lednička s mrazákem budou zase jako nové a bez námrazy. Protože vědět, jak rozmrazit ledničku, je jednou z těch trochu otravných, ale nezbytně nutných životních dovedností, které vlastně všichni potřebujete. Protože představa života bez ledničky a mrazáku je trošku děsivá, nemyslíte?

Nejdříve zkontrolujte návod

Každá lednička může mít svůj vlastní návod na to, jak ji rozmrazit. Sice jsou většinou podobné, ale je třeba zkontrolovat, že nepůjdete proti žádnému pokynu. Návod je také skvělý v tom, že si tam přečtete, jak často byste měli ledničku rozmrazovat. Zpravidla by to mělo být jednou nebo dvakrát za rok, ale raději si to jednou přečtěte.

zena cisti lednicku
Zdroj fotografie: Depositphotos

Co budete potřebovat

  • Velká mísa
  • Čistý hadřík
  • Nějaký starý ručník a utěrky
  • Chladící sáčky nebo boxy na jídlo z ledničky
  • Prostředek na mytí nádobí

Nejprve odpojte spotřebič z elektřiny

Prvním krokem k odmrazení chladničky je její vypnutí a odpojení ze sítě. Je hodně důležité nechat dveře otevřené, aby se mohly rychleji zahřát.

cisteni lednicky modre rukavice
Zdroj fotografie: Depositphotos

Odstraňte veškerý obsah

Teď vám budou hodně k pomoci ty chladící sáčky a boxy. Pokud budete rychlí, měly by vám tyto pytle stačit k uchování všech potravin. Je to také skvělá možnost k tomu, vyhodit všechno, co už je v ledničce moc dlouho.

Vyjměte všechny police a zásuvky

To pomůže ulehčit a urychlit proces rozmrazování. Také díky tomu budete moct důkladně vyčistit celou ledničku. Jednoduše je potom umyjte ve dřezu kvalitním mycím prostředkem. Pokud jsou zásuvky příliš velké, můžete je přetřít antibakteriálním gelem.

muz cisti lednicku
Zdroj fotografie: Depositphotos

Rozložte na zem utěrky a ručníky

Tání ledu v ledničce a mrazáku určitě povede k odtoku velkého množství vody. Je opravdu hodně důležité rozložit na zem kolem ledničky utěrky a ručníky, aby nasákly všechnu vodu.

Vyčistěte mrazničku

Když je veškerý led z chladničky a mrazáku rozpuštěn, je ideální čas na čištění a sušení vnitřních povrchů. Po tomto kroku už máte skoro hotovo, nyní nadešel ten čas opět si do chladničky naskládat potraviny přesně podle vašich představ. Nezapomeňte ale všechny zkontrolovat, jestli jsou stále zamrazené nebo už ne. Ty, které už nebudou, musíte co nejdříve zkonzumovat.

Zdroj: Cleanipedia