Jak bojovat proti nechtěnému ledu v mrazáku: Trocha oleje zabrání tomu, aby vůbec měl šanci se tvořit

Námraza v mrazáku dokáže potrápit i ty nejšikovnější hospodyňky. Existuje pár tipů, díky kterým se jí snadno zbavíte.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Abyste mohli zcela odstranit led na stěnách mrazničky, musíte ji nejdříve důkladně odmrazit a hned poté také vysušit. Nadbytečná voda v mrazáku totiž vždy působí neplechu. Velmi rychle zmrzne a následně podstatně ubírá potřebný prostor v mrazáku. Je proto velmi důležité mrazák čas od času odmrazit a přebytečné vody se tak zbavit. Moderní mrazáky jsou vybavené k tomu, aby se uměly odmrazit už samy, což je jen dobře.  

Použijte glycerin nebo léta osvědčenou jedlou sodu 

Jednoduchý způsob, jak odstranit led na stěnách mrazničky a následně zpomalit i jeho další tvorbu, je namazat stěny mrazničky důkladně glycerinem v jeho čisté formě. Využít můžete i v domácnosti nepostradatelnou jedlou sodu. Do šálku s vodou přidejte pár lžic sody a směs dobře promíchejte. Navlhčeným hadříkem pak otřete stěny mrazničky a máte hotovo.  

zmražená ryba iZdroj fotografie: Pexels

Základem je snížení vlhkosti v mrazničce 

V boji proti ledu pak můžete vyhrát i s pomocí obyčejného rostlinného oleje. Pomocí štětce ho opatrně naneste na stěny mrazničky. Povrch zůstane kluzký, což může být pro někoho mírně nepříjemné, ale led se zcela jistě tvořit přestane. Všechny produkty v mrazáku by měly být skladovány v pytlíku nebo v uzavřené nádobě, protože základ k omezení tvorby ledu v mrazáku je co největší snížení vlhkosti v něm.  

Pro kompletní odmrazení mrazničky lze použít i plastovou stěrku a trochu hrubé síly. Ale pamatujte, že méně je v tomto případě více, a počínejte si opatrně. Stejně dobře k odmrazení mrazáku poslouží i mokrý hadr namočený v horké vodě. Ideálním řešením se jeví nový mrazák s technologií NoFrost, díky které v mrazáku cirkuluje studený vzduch, starost s odmrazováním tudíž odpadá.  

Jak se zbavujete námrazy v mrazničce vy?

Zdroj: Rd
Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články