Koupili jste si tenhle jogurt? Inspekce před ním varuje
adbz.cz » Hobby » Závadné jogurty Češi kupovali jako zběsilí. Inspekce teď varuje před jejich konzumací, radši je vyhoďte do koše

Závadné jogurty Češi kupovali jako zběsilí. Inspekce teď varuje před jejich konzumací, radši je vyhoďte do koše

Oblíbený jogurt neprošel kontrolou a inspektoři nyní varují před jeho konzumací. Pokud ho máte doma, raději ho rovnou vyhoďte do koše.

kaufland parkoviste obchod
Zdroj fotografie: PavelKaras13 / Creative Commons / CC BY-SA

V současné době se na pultech obchodů objevují potraviny, které nemusí být vhodné k lidské spotřebě. To je také důvod, proč Státní zemědělská a potravinářská inspekce neustále provádí kontroly, během kterých vadné kousky odhaluje. Naposledy přišla řada na oblíbené jogurty, které má ve své lednici téměř každý Čech. Po rozsáhlých testech vyšlo najevo, že mají zvláštní konzistenci a jejich konzumace může mít nebezpečný dopad na zdraví. 

Nebezpečné jogurty v oblíbeném obchodě

Když inspekce zavítala do brněnského Kauflandu (Sportovní 594/21, 602 00 Brno), zaměřila se zejména na prodávané mléčné výrobky. Konkrétně přišla řada na oblíbený jogurt „K JARMARK TERMIX S PISTÁCIOVOU PŘÍCHUTÍ“, který se těšil velkým prodejům po celém Česku. Jakmile ho však odborníci otevřeli, okamžitě si všimli zvláštní konzistence produktu. Byla totiž řídká, krupičkovitá a obsahovala hrubé částice.

Hobby

Jogurty v obchodech jsou jeden velký podvod: Na povrch vyplavala pravda, která se Čechům nebude líbit

Jogurty v obchodech jsou jeden velký podvod: Na povrch vyplavala pravda, která se Čechům nebude líbit
<!-- wp:paragraph --> <p>V současné době se na pultech obchodů objevují potraviny, které nemusí být vhodné k lidské spotřebě. To je také důvod, proč <a href="https://www.szpi.gov.cz" target="_blank" rel="noreferrer noopener">Státní zemědělská a potravinářská inspekce</a> neustále <strong>provádí kontroly, během kterých vadné kousky odhaluje</strong>. Naposledy přišla řada na oblíbené jogurty, které má ve své lednici téměř každý Čech. Po rozsáhlých testech vyšlo najevo, že mají zvláštní konzistenci a jejich konzumace může mít nebezpečný dopad na zdraví. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:heading --> <h2 class="wp-block-heading">Nebezpečné jogurty v oblíbeném obchodě</h2> <!-- /wp:heading --> <!-- wp:paragraph --> <p>Když inspekce zavítala do brněnského Kauflandu (Sportovní 594/21, 602 00 Brno), zaměřila se zejména na prodávané mléčné výrobky. Konkrétně přišla řada na oblíbený jogurt „K JARMARK TERMIX S PISTÁCIOVOU PŘÍCHUTÍ“, <strong>který se těšil velkým prodejům po celém Česku</strong>. Jakmile ho však odborníci otevřeli, okamžitě si všimli zvláštní konzistence produktu. Byla totiž řídká, krupičkovitá a obsahovala hrubé částice.</p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:wm/block-related-post {"selectedPostId":266614} /--> <!-- wp:paragraph --> <p>Dalším nevyhovujícím parametrem byla dle serveru <a href="https://potravinynapranyri.cz/Detail.aspx?id=200617&lang=cs&design=default&archive=actual&listtype=tiles" target="_blank" rel="noreferrer noopener">PotravinyNaPranýři</a> nahořklá chuť výrobku, která nepříjemně přetrvávala v ústech. Zároveň byl přítomen i netypický zápach, což vedlo inspektory k označení produktu s <strong>referenčním číslem 24-000250-SZPI-CZ za nevhodný k lidské spotřebě</strong>. Skutečnost ještě zhoršilo to, že neměl prošlé datum spotřeby – vzorek byl odebrán 26. 4. 2024, přičemž použitelný měl být do 19. 5. 2024. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:image {"id":268969,"sizeSlug":"full","linkDestination":"media"} --> <figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2024/06/termix-vadny-jogurt.jpeg"><img src="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2024/06/termix-vadny-jogurt.jpeg" alt="" class="wp-image-268969"/></a></figure> <!-- /wp:image --> <!-- wp:paragraph --> <p>Inspektoři tedy okamžitě nařídili stáhnout oblíbený jogurt z prodeje a kontaktovat samotného výrobce. Nyní se nabízí otázka, zda se <strong>skutečnost týkala pouze těchto kusů, nebo jich je na pultech stále několik</strong>. Pokud jste si ho v poslední době zakoupili i vy, raději s ním rychle do koše nebo zpět na prodejnu. Konzumace výrobku by mohla mít v horších případech vážný dopad na vaše zdraví, zejména co se týká trávicích potíží či dokonce otravy jídlem. </p> <!-- /wp:paragraph -->

Pokud si kupujete jogurty, měli byste vědět skutečnou pravdu o tom, co obsahují. Mnozí výrobci lákají konzumenty na nepravdivé informace.… více

Dalším nevyhovujícím parametrem byla dle serveru PotravinyNaPranýři nahořklá chuť výrobku, která nepříjemně přetrvávala v ústech. Zároveň byl přítomen i netypický zápach, což vedlo inspektory k označení produktu s referenčním číslem 24-000250-SZPI-CZ za nevhodný k lidské spotřebě. Skutečnost ještě zhoršilo to, že neměl prošlé datum spotřeby – vzorek byl odebrán 26. 4. 2024, přičemž použitelný měl být do 19. 5. 2024. 

termix vadny jogurt
Zdroj fotografie: SZPI

Inspektoři tedy okamžitě nařídili stáhnout oblíbený jogurt z prodeje a kontaktovat samotného výrobce. Nyní se nabízí otázka, zda se skutečnost týkala pouze těchto kusů, nebo jich je na pultech stále několik. Pokud jste si ho v poslední době zakoupili i vy, raději s ním rychle do koše nebo zpět na prodejnu. Konzumace výrobku by mohla mít v horších případech vážný dopad na vaše zdraví, zejména co se týká trávicích potíží či dokonce otravy jídlem.