Při venčení na psa číhá mnoho nástrah: Toxické rostliny, jako je např. břečťan, konvalinka či zimostráz

Při venčení psa si můžete užít příjemné společné chvíle, ale taky narazit na spoustu nástrah. Zvlášť pokud se vydáte na neznámou trasu. Na tyto rostliny byste si měli dát pozor.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V létě jsou procházky se psím společníkem často mnohem příjemnější a zábavnější. Někdy však skýtají různá nebezpečí, která mohou ohrozit zdraví vašeho čtyřnohého přítele. Abyste si procházku oba co nejvíce užili, měli byste při venčení dodržovat určitá pravidla a být předem připraveni na vše, co vás může po cestě potkat.

Proč dát přednost venčení v přírodě

Velkým problémem obzvlášť v letních dnech bývají příliš vysoké teploty. Ty rozpálí chodníky a betonové povrchy tak, že je pro psy nemožné po nich bezpečně projít. Delší doba strávená na tomto povrchu pak vede ke spálení polštářků na tlapkách. Ty se vlivem dalších nečistot snadno zanítí a způsobí značné komplikace do dalších dní. Z toho důvodu je lepší vyjít na zatravněné plochy nebo lesní cesty, kde bývají teploty povrchu mnohem nižší a klima celkově příjemnější.

Jaká nebezpečí číhají na louce a v lese

Přestože je příroda v létě plná vůni a barev, zvláště při venčení pejska byste měli být velmi opatrní. I když na první pohled vypadají rostliny krásně a lákavě, pro vašeho mazlíčka mohou být opravdovou hrozbou. Jejich pozření může kromě zažívacích potíží nebo alergických reakcí či podráždění nervového systému vést také k úmrtí. Vyhnout byste se měli především zimostrázu, černému bezu a cesmíně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Velké množství nebezpečných druhů rostlin však na ně číhá také v okrasných zahradách. Mezi ně patří především oblíbené hortenzie, hosta, narcis nebo břečťan. Pozor byste si měli dát i na ptačí zob obecný, který je nejčastěji využíván k tvorbě živých plotů. Nebezpečí však číhá i v přízemní jemné květině konvalince, která je toxická i pro lidi.

Jaké jsou projevy otravy

Otravu toxickými rostlinami není radno podceňovat a měli byste rozhodně v co nejkratším čase vyhledat veterináře. Mezi první příznaky otravy patří nejčastěji průjem. Pokud se ve stolici objeví krev, je situace opravdu vážná. Dalšími varovnými signály jsou vyrážka, zvracení, apatie, nedostatek chuti k jídlu, bolesti břicha, změny v tlamě a na jazyku, problémy se zrakem.

Jak odnaučit psa tahání na vodítku: Je potřeba mu dát jasně najevo, kdo procházku vede

Na co ještě si dát při venčení pozor

Dalším rozšířeným problémem bývá od jara do podzimu velký výskyt klíšťat a dalších parazitů. Z toho důvodu byste měli k ochraně svého psa použít speciální obojky, kapky nebo prášky, které je před přisátím klíšťat ochrání. Kromě nepříjemného kousnutí mohou vašemu příteli způsobit spoustu zdravotních problémů, jelikož jsou potenciálními přenašeči řady chorob. Myslete na zdraví svého mazlíčka a udělejte pro něj procházku co nejbezpečnější.

Na co si v létě při venčení psa dáváte pozor vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články