6 nesmrtelných a přitom nádherných keřů. Přežijí jakékoliv podmínky a bude se jim dařit kdekoliv, vysoce vhodné pro líné pěstitele

Postrádáte čas, sílu, nebo jen nevíte, čím ozdobit svou překrásnou zelenou zahradu? Zkuste se inspirovat těmito nenáročnými keři. Třeba se vám některý z nich zalíbí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Velká většina zahradníků miluje rostliny, chtějí je pěstovat, ale bojí se, že není v jejich silách udržet keř či rostlinu v krásném stavu. Pokud i vy patříte do této skupiny zahradníků, nebo se chcete pouze inspirovat něčím novým, co vám krásně vyzdobí zahradu, máme pro vás šest návrhů na okrasné keře, které ozdobí každou plochu, a navíc nebudou náročné na údržbu. 

Svída krvavá a lagerstrémie 

Děsivý název pro nádherný keř, který zaujme každého kolemjdoucího. Pokud ho umístíte před dům, každý se za ním ohlédne. Je překrásný v létě, ale i v zimě. Svída má více druhů, takže jistě je z čeho vybírat. My doporučujeme odrůdu Cornus sericea. Přes léto vás bude těšit krásnými květy a listy, v zimě zase krvavými větvemi. Můžete ji pěstovat jako stromek nebo jako keř. Záleží na vás, zda ji budete prořezávat či ne.  

iZdroj fotografie: PIxabay

Druhý keř spadá do čeledi kyprejovitých a milují jej včely, vosy, ale i motýli. Keře jsou velmi často viděné na jihu země a zdobí nejednu okrasnou zahradu. Může dorůst i velmi vysokých výšek, pokud mu dopřejete správnou péči. Dokáže lemovat cesty, zdobit kouty zahrad, a také umí tolerovat méně výživné půdy. Jestliže si keř pořídíte, nebudete litovat. Každé jaro vás budou hřát u srdce jeho překrásné kaskádové květy. Přes zimu je třeba keř nějakým způsobem chránit. 

Známá zlatice a obdivovaná hortenzie

Nezapomněli jste na zlatici? Jedná se o krásný ukazatel jara. Brzy na jaře, kdy se v zahradách nic neobjevuje, začne vystrkovat své překrásné zlaté květy a rozzáří tím tak celou zahradu. Lze sehnat více druhů – od trpasličích, až po velké keře. Z větších odrůd lze vytvořit živý plot. Můžete ji kombinovat s jinými rostlinami vedle sebe a vytvořit tak dechberoucí živou zeď.

iZdroj fotografie: PIxabay

Hortenzie má velké množství druhů a jejich botanické názvy vás mohou trochu mást. Rádi vám výběr zužíme, prozradíme vám jeden nejoblíbenější a velmi krásný druh s názvem Hydrangea macrophylla. Jakmile hortenzie zasadíte na své zahradě, mohou vás těšit dlouhé roky. Potřebují správný základ a nějakou tu péči v období růstu. Není to nikterak složité a dostat se do pěstování hortenzií může každý. Věřte, že si je zamilujete.   

Jalovec s krásnými bobulemi a okrasný tis

Jalovec, jedná se o strom nebo keř? Nad touto otázkou snad dume mnoho lidí. Popravdě řečeno, už nedumejte, protože jalovec je obojí. Nejčastěji na zahradách vídáte okrasný jalovec rostoucí do špice. Ten je nejvíce univerzální a jmenuje se Juniperus chinensis. Většinou slouží jako okrasný a živý plot pro lidi, kteří chtějí mít na své zahradě soukromí. Stejně jako ostatní jalovce, je i tento poměrně málo náročný na údržbu.  

iZdroj fotografie: PIxabay

Tis je považován za nejdéle žijící keř v našich zahradách. Jsou základem mnoha dvorů, ale i zahrad a pěstovaly jej už i naše prababičky. I když lze sehnat obrovské množství tisů, zaměříme se na tis prostřední. Jedná se o hybrid, který tvoří úchvatnou scenérii na zahradách jako živé ploty. Dokonce dokáží přežít i kruté zimy a potěšit nás mohou celoroční zelení. Jednoduše se pěstuje a jen zřídka jej napadne nějaký škůdce.

Zdroj: Gardentherapy

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články