Přírodní repelent proti klíšťatům, komárům i mšicím: Veškerou havěť odradí vratič obecný

Pokud se chcete ochránit před komáry, vyzkoušejte tuto bylinku. Do jednoho je odežene a nemají ji rády mšice ani klíšťata.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud rádi chodíte do lesa nebo trávíte teplé letní večery na své terase, pak vás jistě čas od času trápí nepříjemná havěť, včetně komárů, klíšťat a například i mšic. Abyste se před nimi ochránili, nemusíte nutně používat drahou chemii či jiné komerční výrobky za plno peněz. Skvěle vám totiž dokáže dle webu Fakt pomoci jediná bylinka, která roste všude. 

Veškerou havěť odradí vratič obecný 

O komárech a podobných druzích hmyzu je známo, že mají velmi citlivý čich, což je také důvod, proč si svou oběť vybírají již dlouho před tím, než ji skutečně spatří. Naštěstí však můžete tuto vlastnost obrátit i ve svůj prospěch a dát jim vyzkoušet jejich vlastní medicínu. Existuje totiž velmi účinná bylinka, která je dokáže do jednoho odpudit a zaručit vám, že se již nikdy neobjeví – vratič obecný. 

Tato osvědčená bylinka má tak intenzivní aroma, že si ji stačí dát do kapsy nebo například za klobouk a žádná havěť na vás již nepůjde. Jakmile ji totiž ucítí, okamžitě se bude muset obrátit, protože ji nedokáže vystát. Kromě komárů a mšic však dokáže pomoci odpudit i moly ze skříní a rovněž i klíšťata – o těch jsme se na webu adbz nedávno taktéž zmiňovali, a to především v souvislosti s tím, co dělat, když vás kousnou a nepodaří se vám je odstranit celá

iZdroj fotografie: Pixabay
Vratič obecný od vás odežene veškeré komáry a další nepříjemnou havěť.

Bylinka není vhodná pro každého 

Je také důležité zmínit, že by se této bylince měly raději vyhýbat těhotné ženy, děti a lidé s oslabenou imunitou či užívající silné léky. Obsahuje totiž složky, které překrvují orgány v břišní dutině, když se dostanou do těla. To by mohlo dle webu Česká televize výrazně zvýšit riziko potratu a například také selhání některých důležitých orgánů. 

Jak se vratič osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články