Stop komárům a octomilkám jednou provždy. Osvědčený způsob restauratérů, jak se jich zbavit snadno a trvale

Jednoduchý způsob, díky kterému se zbavíte všech komárů a octomilek snadno, rychle a především účinně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Léto je za rohem a s ním bohužel také komáři, ovocné mušky, klíšťata a řada dalších nepříjemných druhů hmyzu. Ti jsou v našich domácnostech, zahradách a vlastně téměř všude naprosto nevítanými hosty. Jakmile se však u nás objeví, je dosti těžké se jich zbavit. Vždy si totiž umí najít nějakou cestu a ráno se pouze vzbudíme se štípancem na ruce nebo rojem drobných mušek kolem našeho ovoce. Díky této metodě je však účinně vyhubíte a budete mít po problému.   

Komáři, octomilky a další potvory

Komáři a octomilky, nepříjemný hmyz, který k nám zavítá pravidelně každé léto a kazí nám náladu svou přítomností. Po komárech zůstávají nepříjemné a svědivé pupínky, octomilky zase číhnou a vrhají se na nechráněné ovoce, které vlivem tepla může velmi rychle přezrávat nebo dokonce hnít. Najednou se ani nenadáme, a máme doma hejna okřídlených a bzučících potvor.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile se však jednou rozhodnou, že se jim u vás líbí, je těžké se jich zbavit. Rychle se totiž usazují, a ještě rychleji množí a pro vás tak nastává značně nepříjemná situace. Řešením by mohly být repelenty a nejrůznější postřiky, které jsou však přeplněny škodlivými nebo dokonce agresivními chemickými látkami, které nemusí dobře působit na vaše zdraví.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Octová past

Nabízí se však i daleko šetrnější možnost, která je jednoduchá, rychlá a účinná. Navíc vás nebude stát ani moc peněz. Zaručuje však, že vás těchto hmyzích potvor zbaví precizně a vy tak budete mít po problému. Stačit vám bude pouze miska, hrnek nebo jakákoliv hluboká nádoba, trocha octu, potravinářská fólie a párátko.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Postup je poté velmi jednoduchý. Do zvolené nádoby nalijete trošku octu a uzavřete ji potravinářskou fólií. Tu poté pouze na několika místech propíchnete párátkem a máte hotovo. Pro ovocné mušky a komáry je totiž vůně octu přímo lahodná, takže se za ní poženou i do této důmyslné pasti. Jakmile však jednou budou uvnitř nádoby, nedostanou se z ní ven, a nakonec se v octu utopí. Ocet poté stačí jednoduše vyměnit a umístit nádobu opět tam, kde bude potřeba.

Zdroj: Good Housekeeping, This Old House

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články