Věci, které přitahují hmyz a škůdce k vám domů | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » 8 zbytečných věcí lákajících hmyz na míle daleko. Vytváří z vašeho domova jednu velkou mucholapku, šup s nimi do koše

8 zbytečných věcí lákajících hmyz na míle daleko. Vytváří z vašeho domova jednu velkou mucholapku, šup s nimi do koše

Otravný a nezvaný hmyz může u vás doma napáchat hodně škody. Těchto osm věcí jim poskytne dokonalé útočiště. Správným skladováním a péčí jim pobyt u vás znemožníte.

mucholapka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Hmyz se při vyhledávání potravy může zabydlet právě u vás doma. Najde zde dostatek jídla a ideální podmínky k životu. Tento nezvaný návštěvník se může živit dřevem, pokojovými květinami nebo i tkaninami. Někteří z těchto škůdců mohou jen zničit věci, jiní mohou ublížit i vám. Některé druhy hmyzu přenáší bakterie, což může způsobit otravu jídlem nebo infekci. Těchto osm věcí muže hmyz přitahovat a poskytovat jim potravu i ideální bydlení.

Ve starých knihách se hmyzu líbí

Starý papír, zejména knihy nebo staré noviny mohou přilákat hmyz. Většinou to jsou šváby nebo rybenky. Ty se živý celulózou, takže staré knihy v policích nebo stohy novin v koutě jsou pro ně ideální útočiště. Jako prevence je dobré dát tyto věci do plastového boxu s víkem, do které se už žádný hmyz nedostane.

stare knihy
Zdroj fotografie: Pixabay

V bílých okenních rámech a dveřích snadno najdou úkryt

Bílá barva láká většinu hmyzu. Pokud se rozhodnete změnit barvu rámů a dveří nejlepší je zvolit zelenou nebo modrou, která je pro hmyz méně atraktivní. Jestliže vaším největším nepřítelem jsou komáří tak těm naopak bílá barva vadí a vyhledávají tmavší barvy.

Jídlo a pití raději uzavřete do nádob

Nejčastější chybou, která vede k invazi malých mušek je špatné skladování ovoce nebo zeleniny. Ty je dobré skladovat v uzavíratelné nádobě, aby k nim hmyz neměl přístup. Mušky mají rády i ovocné šťávy nebo ocet, vždy je potřeba nádoby pevně uzavřít a otřít. Prázdné láhve nikdy nenechávejte otevřené, vždy se najde nějaká kapička, která hmyz přiláká.

ovoce na stole
Zdroj fotografie: Unsplash

Bílé žárovky hmyz vyloženě přitahují

Bílá barva celkově přitahuje hmyz. Lepší volbou osvětlení jsou teplé barvy jako je růžová, žlutá nebo oranžová, která se hmyzu už moc nelíbí. U většiny LED osvětlení je výjimka, ač světlo vypadá že je bíle, ve skutečnosti vyzařuje směs různých světelných odstínů.

Kartonové krabice jsou pro škůdce jako domov

Stejně jako je to u starých knih nebo novin, tak i na kartonových krabicích si můžou pochutnat rybenky a šváby. Krabice jsou pro ně i ideálním domovem, ve kterém se usídlí a svými feromony přilákají další hmyz.

kartonove krabice
Zdroj fotografie: Unsplash

Do dřeva hmyz naklade vajíčka

Neošetřené dřevo je ideálním domovem pro dřevokazný hmyz. Ten do dřeva vyvrtá otvory a naklade vajíčka. Je důležité zkontrolovat zda je všechno dřevo v domě řádně natřeno a ošetřeno.

Vysokou vlhkost škůdci milují

Většinu škůdců přitahuje právě vlhké prostředí. Proto je nejčastěji můžeme najít ve sklepě, ve vlhkých koutech nebo v koupelnách. S vlhkostí se dá vypořádat umístěním různých odvlhčovacích systémů.

Škůdci napadjí také rostliny

Pokojové rostliny můžou také poskytnout ideální prostředí pro hmyz. Zejména pokud o rostlinu není dobře postaráno. V květináči se začne tvořit plíseň a to může přitáhnout hmyzí návštěvníky. Proto je nutné se o rostlinu správně starat, zalévat přiměřeně a v místnosti pravidelně větrat. Zabráníte tak přebytečné vlhkosti a tvorbě plísní.

Zdroj: BrightSide