Stačí jím nastříkat parapet a komáři k vám nevletí ani při rozsvíceném světle – lidový recept k nezaplacení

Jakmile v létě otevřete okno, ihned vám do domu vletí nejeden komár. A ti dokáží být opravdu velmi otravní.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V zimě se okna otevírají jen párkrát denně kvůli větrání. Zato v létě je třeba mít otevřená okna neustále, protože jinak se doma ani nedá dýchat. A i přes to, že máte v oknech nainstalované sítě proti komárům a mouchám, sem tam se dovnitř nějaký dostane a poté je velmi těžké se ho zbavit. Jak tedy spát s otevřeným oknem a nepustit hmyz dovnitř?

Co použít proti komárům

Zkuste si připravit takový nálev, který vás zbaví komárů. Pro tento zázračný lék budete potřebovat především kafrový alkohol. Je to vlastně přípravek, který můžete koupit v každé lékárně. Také si vezměte bobkový list a hřebíček. Nalijte 20 ml kafrového alkoholu do láhve s rozprašovačem, přidejte 3 hřebíčky a 1 bobkový list – ten ale rozlámejte na malé kousky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Láhev pořádně protřepejte, a poté uzavřete. Dejte tuto láhev na tmavé místo a nechte ji tam po dobu 3 dnů, aby se nálev dobře vyluhoval. Poté tímto přípravkem nastříkejte parapety, případně celou plochu okna. Také můžete nastříkat síť a pokud chcete, tak použijte i hadřík a všude to rozetřete.

Komáři vás už nebudou trápit

Uvidíte, že tato tekutina se v létě stane vaším nejlepším kamarádem v boji proti otravným komárům. Je mnohonásobně účinnější než jakékoliv přístroje, které koupíte v obchodě a je také bezpečnější. Rozhodně se o tento tip podělte i se svými známými, určitě ho ocení. Už nikdy nebudete chtít kupovat nic jiného, protože vás tento roztok ochrání před vším hmyzem.

Jak se komárů zbavujete vy?

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články