Doma se neobjeví ani jedna moucha: Stačí na okna rozvěsit sáčky s vodou

Jarní a letní měsíce se v domácnostech projevují hned několika způsoby. Jedním z nich je bohužel také vyšší výskyt venkovního hmyzu, především pak much a komárů.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Nejenže jde o velmi rušivé elementy, ale tito vetřelci také často přenášejí velmi nebezpečné choroby. Na každý pád je tedy na místě se jich zbavit. Ideálně tak, aby už vaši domácnost nenavštívili. Toho se dá docílit pomocí jednoho podivného, nicméně dle mnoha ohlasů velmi funkčního triku. I jedna moucha totiž naprosto stačí k narušení klidného odpoledne. Neustálé bzučení a obtíže s jejím polapením dovedou k šílenství každého.

Sáček a voda

Většina pokusů zahnat okřídleného návštěvníka většinou není moc úspěšná, pokaždé se totiž vrátí. Pobíhání s plácačkou sice může vést k potřebnému výsledku, na druhé straně však naruší povídání s přáteli, sledování filmu či jakoukoli jinou aktivitu. V zájmu prevence nutnosti takových zákroků se tedy hodí velmi jednoduchý trik. Díky němu totiž nemusíte nikoho pronásledovat, jelikož veškerý hmyz udrží nadmíru spolehlivě venku. Jak na to?

Aby se mouchy vůbec nedostaly dovnitř, stačí jednoduchý „repelent“. Zatímco ty běžné používáme na vlastní tělo, tento bude na domě. K jeho výrobě potřebujete jen sáček, několik mincí a vodu. Dovnitř nalijte cca 2–3 šálky vody, pak přihoďte mince a celé to pevně zavažte nebo jinak uzavřete. Tuto pomůcku pak pověste nad dveře nebo okna. Jde o zcela jednoduchý nástroj, jímž ovšem spolehlivě udržíte venku prakticky veškerý dotěrný hmyz.

Proč to funguje?

Výklady účinnosti a ohlasy se liší, společným prvkem jsou však muší oči a jejich tvar. Nejde totiž o jedno oko, moucha má tzv. složené oči. Jak tedy tento sáček s vodou hmyz odpuzuje? Mouchy nemají zorničky, které by regulovaly množství vstupu světla do oka. Jakékoli záblesky a odrazy světla je proto velmi oslepují a minimálně matou. To platí i pro světlo odražené kovovou mincí umístěnou do vody. Moucha pak raději odletí někam daleko.

iZdroj fotografie: Pixabay

Existují nějaké další metody?

Jednou ze spolehlivých cest je použití specifických pachů. Obecně totiž platí, že co voní nám, dost často nevoní hmyzu či zvířatům. Kolem oken či dveří například můžete nastříkat odvar z hřebíčku. Sáček koření zalijte litrem vody a přípravek použijte i několikrát denně, jeho vůně totiž rychle vyprchá. Případně si na balkoně zasaďte mátu, květináče s ní můžete dát rovnou na parapet. Její nezaměnitelná vůně bude spolehlivým repelentem.

Na okno dejte aromalampu nebo svítilnu na esenciální olej. Ideální je levandule, máta, citronová tráva či bergamot. Toto všechno hmyz odpuzuje. Pomohou i masožravé rostliny, třeba rosnatka nebo nepenthes. Ty mají lapání a likvidaci hmyzu doslova v „popisu práce“.

Který způsob vám proti hmyzu pomohl nejvíce?

Zdroj: LoveToKnow
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články