Připravte si doma tento postřik a zbavte se mšic jednou provždy
adbz.cz » Hobby » Účinný lék proti mšicím se dá koupit v lékárně: Parafínový olej

Účinný lék proti mšicím se dá koupit v lékárně: Parafínový olej

Připravte si vynikající postřik proti mšicím za pár korun a ochraňte svou budoucí úrodu. Nemusíte utrácet peníze za drahé speciální směsi plné nebezpečné chemie.

postřik proti mšicím
Zdroj fotografie: Pixabay

Škůdci jsou postrachem každé zahrady a noční můrou každého zahradníka. Parazitují na rostlinách v zahradě a ožírají jejich listy i plody. Jednoduché řešení, jak se jich zbavit, nenajdete v zahradnictví, ale v lékárně. Vyzkoušejte toto ekonomičtější a ekologičtější řešení a zatočte s tímto škodlivým hmyzem jednou provždy. Ochraňte svou zahradu před těmito vetřelci a užijte si v létě bohatou úrodu.

Přírodní postřik proti mšicím

Dokonalý přípravek, který rostliny na vaší zahradě účinně ochrání, je parafínový olej. K výrobě postřiku můžete použít i dešťovou vodu, čímž se vám výrobní náklady ještě sníží. Do šesti litrů vody přidejte 100 ml parafínového oleje a důkladně promíchejte. Hotový prostředek nalijte do nádoby s rozprašovačem a aplikujte dávku na rostliny poškozené mšicemi. V ideálním případě by přípravek měl stékat po listech, aby se dostal i na jejich spodní části. 

Vhodné byliny proti mšicím

Tento způsob je stejně účinný, ale ještě více ekologičtější. Proti mšicím vám poslouží také kopřiva. Stačí nasbírat 1 kg této byliny a zalít 10 l vody. Směs důkladně promíchejte a nechte odstát alespoň 24 hodin. Během této doby se z rostlinných částí uvolní enzymy, které ochrání vaše rostliny před škůdci. Po 24 hodinách přeceďte roztok do nádoby s rozprašovačem a nastříkejte na poškozené rostliny. Tento přípravek využijete na své zahradě a ve skleníku také proti houbovým chorobám.

jak se zbavit mšic
Zdroj fotografie: iStock

Česnek proti mšicím

Další vynikající surovinou, kterou ze svých zásob můžete využít, je česnek. Nejprve čtyři stroužky oloupejte a nasekejte na velmi jemné kousky. Poté je vložte do sklenice a zalejte studenou vodou. Opět nechte směs 24 hodin louhovat na teplém místě a nakonec přeceďte do láhve. Pomocí rozprašovače aplikujte přípravek na rostliny, které chcete ochránit, a nechte působit.

Nezapomínejte postřiky proti mšicím průběžně aplikovat, aby se do vaší zahrady brzy nevrátily. V nejlepším případě si k aplikaci postřiku vyberte slunné a teplé počasí. V případě brzkého vydatného deště je potřeba celý proces zopakovat, protože veškerou nanesenou vrstvu voda spláchne. Vyhněte se také období zálivky nebo hnojení, abyste jednotlivé složky nekombinovali a rostlinám nepřitížili.

Postřik z česneku proti mšicím