Některé barvy oblečení komáry doslova přitahují. Pokud se chcete vyhnout poštípání, do přírody zvolte jednu z těchto tří

Pokud jste někdy byli poštípáni komáry, určitě už víte, že se jedná o nepříjemnou záležitost. Abyste se komárům vyhnuli, přestaňte nosit některé barvy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ať už se vydáte v letním období ven nebo jen sedíte doma u televize, může se vám stát, že okolo vás začne poletovat nějaký komár, kterého si všimnete hned podle bzučivého zvuku. V tu chvíli už mnoho lidí ví, že budou nejspíše brzy poštípáni, a začnou tak okolo sebe mávat rukama. Aby se vám tato situace znovu nepřihodila, můžete se pokusit o několik triků, jak od sebe komáry držet dále.

Triky na odehnání

V dnešní době existuje mnoho triků, jak od sebe odehnat otravný hmyz. V obchodě si můžete vybírat buď repelenty nebo jiná zařízení, která se postarají o to, že už se v domácnosti neobjeví další hmyz. Pokud vás ale obtěžují komáři primárně venku a chemické repelenty používáte neradi, pokuste se alespoň důkladně vybírat oblečení, které si ven vezmete. Komáři totiž útočí více na jisté druhy barev a o jiné se příliš nezajímají.

Oblečení vybírejte podle barev

Až se budete chystat ven a stoupnete si před šatní skříň, zkuste si vzpomenout na jeden výzkum. Ten byl proveden, aby se zjistilo, na jaké barvy komáři reagují více. Ohledně barev a komárů totiž byla provedena studie, z níž vzešly velice zajímavé výsledky. Vědci použili aerodynamický tunel, aby mohli důkladně pozorovat komáry a jejich letovou dráhu. Na jednu část tohoto tunelu umístili malé tečky různých barev a také různé odstíny pleti. Na tyto barvy komáři vůbec nereagovali.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pak ale vědci vložili do tunelu také zkumavky, které obsahovaly oxid uhličitý. A nastala velká změna. Komáři jsou citliví na oxid uhličitý proto, aby detekovali krev. Po vložení zkumavek do tunelu se hmyz okamžitě vrhl na červené, oranžové a černé barvy. Důležité je také zmínit, že červená a oranžová barva je zčásti trochu podobná barvě lidské kůže (opálení, červené tváře atd.).

Barvy, které komáry vůbec nezajímaly

Jakmile si budete připravovat oblečení do přírody s cílem vyhnout se komářímu poštípání, sáhněte raději po fialové, bílé a zelené barvě. Ty totiž komáry vůbec nepřitahovaly a neměli o ně zájem ani s přidáním oxidu uhličitého do zkumavek. Při ochraně před komáry tedy není nic jednoduššího, než si na sebe vybrat vhodné oblečení a případně ochranu doplnit dalšími prostředky.

Zdroj: NewsWeek

Jaké triky proti komárům využíváte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rodinní pečující a sázka na home office? Buďte opatrní
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Rodinní pečující a sázka na home office? Buďte opatrní
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší